۲ فروردین ۱۳۹۹، ۱۴:۲۴
کد خبرنگار: 1020
کد خبر: 83722554
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

۳۰‌هزار هکتار به باغات چهارمحال و بختیاری افزوده شد

شهرکرد - ایرنا- معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: با مدیریت در آب بخش کشاورزی و اجرای سیستم آبیاری نوین،طی دو دهه گذشته حدود۳۰ هزار هکتار به وسعت باغات استان افزوده شده است.

حمید دانش شهرکی، روز شنبه در گفت وگو ایرنا وسعت باغات این استان قبل از اجرای سیستم آبیاری نوین را  ۱۵ هزار هکتار ذکر کرد و اظهار داشت: با تغییر سیاست الگوی کشت و  اجرای آبیاری قطره‌ای در سطح باغات استان و زیر کشت رفتن اراضی شیبدار باغات بادام ، سطح باغات این استان به ۴۲ هزار هکتار رسیده است.

به گفته وی، از مجموع سطح باغات استان، حدود ۱۵ هزار هکتار از این میزان زیر کشت بادام و حدود ۸ هزار هکتار نیز گردو است.

معاون بهبود گیاهی سازمان جهاد کشاورزی  چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه باغات به عنوان یک عملیات آبخیزداری اضافه کرد: کشت درختان با توجه به موقعیت استان و سازگاری با منطقه انجام می‌شود.

دانش، با اشاره به اجرای طرح توسعه باغات دیم در اراضی شیب‌دار استان در مناطقی همچون لردگان، اردل و کوهرنگ گفت: هم‌اکنون یک هزار و ۸۵۰ هکتار بادام دیم و ۸۵۰ هکتار انگور دیم در اراضی شیب‌دار استان کشت شده است.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه طرح‌های کشاورزی در این استان گفت: با توسعه  وسعت باغات استان در سال زراعی گذشته، سرجمع تولید محصولات باغی استان به ۱۹۰ هزار تن رسید.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با تولید سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصولات زراعی، باغی، شیلات، دامی و عسل به عنوان یکی از قطب کشاورزی و دامپروری کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha