روزانه ۲ هزار لباس ایزوله بیمارستانی در قم تولید می‌شود

قم - ایرنا - صنعت یار بسیج مهندسین قم گفت: روزانه ۲ هزار لباس ایزوله بیمارستانی با مشارکت بسیج و بخش خصوصی در قم تولید و به سراسر کشور ارسال می‌شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سپاه قم، سرهنگ احمد نصرآبادی، از همکاری بسیج مهندسین استان با بخش خصوصی برای تولید لباس ایزوله بیمارستانی خبر داد و اظهار کرد: تولید لباس‌های ایزوله بیمارستانی در قم از سوم اسفندماه با دوخت روزانه ۳۰۰ روپوش آغاز به کار کرده است که با گذشت زمان به مرور این تولیدات به ۲ هزار لباس افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تولید روپوش‌های ایزوله بیمارستانی به ۲ هزار عدد رسیده است، تصریح کرد: در تلاش هستیم که این تولیدات به پنج هزار عدد روپوش در روز برسد.

این تسهیل‌گر در تولید لباس ایزوله بیمارستانی عنوان کرد: در حال حاضر این لباس‌ها در ۱۵ کارگاه کوچک و در بخش تولید خانگی انجام می‌شود.

وی با اشاره به شمار کسانی که در این کارگاه‌ها مشغول به کار هستند، عنوان کرد: ۱۲۰ تن در بخش‌های مختلف به صورت جهادی در تولید این لباس‌ها اهتمام دارند.

نصرآبادی با تأکید بر اینکه بیشترین مشکلی که در تولید لباس‌های ایزوله بیمارستانی وجود دارد، تأمین لوازم اولیه است، گفت: قیمت تولید این لباس‌ها نسبت به لباس‌های خارجی تا یک دهم کاهش پیدا می‌کند که از بعد ارزی نیز به نفع کشور است.

وی اضافه کرد: این لباس‌ها پس از آماده شدن در تهران استریل و به سراسر کشور توزیع می‌شود و اذعان داریم که قم یکی از مراکز پخش روپوش بیمارستانی در سراسر کشور است.

براساس گفته قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم تا ساعت ۱۴ روز اول فروردین ماه ۱۳۹۹ تعداد ۶۶۹ بیمار کرونایی و دارای مشکل های حاد تنفسی در مراکز درمانی کامکار، فرقانی، امام رضا(ع)، علی ابن ابیطالب(ع) و شهید بهشتی قم بستری می باشند و از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون آمار افراد مبتلا به کرونا که ثابت شده است در استان قم به ۱۱۴۱ تَن رسیده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =