شیوع کرونا آیین " شنبه‌گردش " در شهرکرد را لغو کرد

شهرکرد- ایرنا- تعدادی از مردم شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری همه ساله در نخستین شنبه سال نو ، به دل طبیعت می‌روند که آن را " شنبه‌گردش" می‌گویند و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، قید آن را زدنند و در خانه ماندند.

این عده از مردم شهرکرد، شنبه آغازین هر سال بسان سیزده‌بدر به دل طبیعت می‌روند و جشن همنشینی خانوادگی در دل طبیعت برگزار می‌کنند ، که امسال برای حفظ سلامتی خود  و دیگران ،این شنبه هیچ جا نرفتند و در خانه ماندند. 
به گزارش ایرنا، ویروس جدید کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

با مثبت شدن جواب آزمایش ۲ مورد جدید، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۶۶ نفر رسید.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان ۳۵۵ بیمار مشکوک به این ویروس در استان شناسایی شد و مورد آزمایش قرار گرفتند که از این تعداد تاکنون جواب آزمایش ۶۶ مورد به طور قطعی مثبت بوده است.

از بیماران مبتلا به ویروس کرونا ۹ نفر جان خود را از دست دادند و ۴۷ نفر بهبود یافته و از مراکز درمانی استان ترخیص شده‌اند.

شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =