ارتش سوریه اعزام به خدمت سربازی را به حالت تعلیق درآورد

تهران-ایرنا- فرماندهی ارتش سوریه از تعلیق اعزام به خدمت سربازی تا حدود یک ماه دیگر با هدف پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فرماندهی ارتش سوریه و نیروهای مسلح سوریه روز جمعه اعلام کرد که تا ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) همه عملیات های اعزام سرباز  به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان به تعلیق در می آید.

براساس این گزارش همه اقدامات قانونی درباره غائبان و مشمولان  نیز تا این تاریخ به تعلیق در می آید. افراد مشمول سربازی تا سوم اردیبهشت می توانند بدون پیگرد قانونی به مراکز عمومی بیمارستان و دیگر مراکز درمانی مراجعه کنند.

تاکنون هیچ مورد مبتلا در سوریه گزارش نشده است اما دولت این کشور اقدامات پیشگیرانه ای را با وجود شرایط ویژه این کشور به دلیل جنگ، اجرایی کرده است.

دولت دمشق روز جمعه اعلام کرد که ورود افراد از ۲۶ کشور از جمله ۱۱ کشور عربی به طور موقت به این کشور به منظور مقابله با ویروس کرونا ممنوع است.

همچنین در دمشق پایتخت این کشور پارک ها و برخی مراکز عمومی تعطیل شده اند.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این درباره شیوع ویروس کرونا در کشورهای یمن، سوریه و لیبی هشدار داد و اعلام کرد که گسترش ویروس در آنها به دلیل شرایط جنگ در این کشور می تواند بسیار سریع و حاد باشد.

ویروس کرونا طبق آخرین آمار ۲۷۶ هزار و ۱۰۴ نفر را مبتلا داشته که از این میان ۱۱ هزار و۴۰۲ نفر جان خود را از دست داده و ۹۱ هزار و ۹۵۲ نفر بهبود یافته اند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =