چاینا ارگ: زمان پایان تحریم های ایران فرا رسیده است

پکن- ایرنا- «چاینا ارگ» از رسانه های دولتی چین با اشاره به اینکه دولت ها و کشورها در سرنوشت یکدیگر شریک هستند و کرونا تهدیدی جهانی برای همه ملت ها و کشورها است نوشت: «زمان پایان تحریم های آمریکا علیه ایران فرا رسیده است».

چاینا ارگ روز سه شنبه در مطلبی خاطر نشان کرد ایران علیرغم تحریم های آمریکا در حال مبارزه با ویروس کرونا است و از این گردنه سخت هم عبور خواهد کرد اما جهان فراموش نمی کند که آمریکا با تحریم هایش چه چالش بزرگی برای کمک رسانی به ایران در شرایط سخت ایجاد کرد.

گزارش با اشاره به اینکه شیوع کرونا یکی از فرصت های نادر برای دولت آمریکا بود که تحریم های ایران را بردارد نوشت اما «دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دقیقا بر خلاف این مسیر در حرکت است».

رسانه چینی با اشاره به اینکه ایران به دلیل تحریم های آمریکا فشارهای بیشتری را در مبارزه با کرونا متحمل می شود، نوشت: در این شرایط انتظار این بود که «آمریکا از تحریم ها بکاهد و فرصتی برای بهبود روابط با تهران داشته باشد».

این رسانه نوشت: آمریکا که غنی ترین منابع بهداشتی و تجهیزات پزشکی دنیا را در اختیار دارد می توانست به مراتب بهتر عمل کند این کشور شرایط ایران را نادیده گرفته و به کمک تهران نرفته است.

تارنمای اینترنتی چاینا ارگ با اشاره به کمک برخی از کشورها و سازمان ها از جمله چین به ایران ادامه می دهد: رییس جمهوری و وزیر خارجه آمریکا چندین بار از علاقه به کمک رسانی گفته اند اما عملا اقدامی در راستای کاهش تحریم ها و کمک رسانی به ایران انجام نشده است و در حد لفاظی باقی مانده است.

گزارش ادامه می دهد: آمریکا در ملاء عام از کمک رسانی به ایران می گوید اما همچنان در اندیشه براندازی است و احتمالا شیوع کرونا را نیز فرصتی برای رسیدن به این هدف در ایران می داند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =