نماینده مجلس: مثلث دولت، تولیدکننده و مردم برای جهش تولید شکل‌گیرد

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: باید هرچه سریعتر مثلث دولت، تولیدکننده و مردم برای رفع موانع صنعتی و اقتصادی و در نهایت تحقق شعار «جهش تولید» تشکیل شود.

حجت الاسلام احد آزادیخواه روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بر اساس نامگذاری شعار سال ۹۹ توسط رهبر معظم انقلاب، باید در فرایند تولید داخلی شتاب ایجاد کرد.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس دهم بیان کرد: برای تحقق جهش تولید باید یک مثلث سه ضلعی ترسیم کنیم تا با سرعت و دقت به سمت تولید پیش برویم.

حجت الاسلام آزادیخواه تولیدکنندگان را ضلع نخست این مثلث عنوان کرد که باید با سرعت تمام از لحظه لحظه‌های در اختیار به سمت و سوی تولید با سرعت و دقت بالا حرکت کنند و برای تولید و عرضه به داخل و خارج کشور فرصت و زمان را از دست ندهند.

وی با بیان اینکه دولت و مراجع صدور مجوزها ضلع دوم مثلث هستند گفت: در این زمینه گاهی برای ایجاد یک واحد تولیدی حدود ۲۰ دستگاه اجرایی باید مجوز صادر کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: این در حالیست که صدور مجوزها امروز یک دست‌انداز بزرگ بر سر راه تولیدکننده و سرمایه گذار تبدیل شده است که با توجه به نامگذاری امسال این مشکل باید مرتفع شود.

حجت الاسلام آزادیخواه تاکید کرد: اگر تاکنون برای راه اندازی برخی واحدهای تولیدی یک سال یا بیشتر جهت صدور مجوزها زمان صرف می‌شد، جهش تولید می‌گوید دستگاه‌های اجرایی باید این مدت را به یک روز تبدیل کنند.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید آیین‌نامه یا شیوه‌نامه اجرایی جامعی را تدوین کند و در صورت نیاز از ظرفیت مجلس استفاده کند تا چنانچه هر تولیدکننده قصد ایجاد واحد تولیدی را داشت، یک روزه تمامی مجوزها برایش صادر شود.

عضو ارشد فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم گفت: از موافقت اصولی گرفته تا موافقت آب، برق و گاز، محیط زیست و منابع طبیعی و سایر موافقت‌های مورد نیاز تولیدکننده نباید زمانبر باشد؛ به ویژه بانک‌های عامل که در ضلع دوم یک عامل مهم به شمار می‌آیند.

حجت الاسلام آزادیخواه اضافه کرد: گاهی یک واحد تولیدی باید بیشتر از یک سال دوندگی کند تا بتواند از بانک‌های عامل یا صندوق توسعه ملی تسهیلات حداقلی اخذ کند.

وی تاکید کرد: در این رابطه وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی باید به سمت و سویی کار را پیش ببرند که تولیدکننده بتواند کمتر از یک‌ماه منابع بانکی را دریافت کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ضلع سوم مصرف کننده و مردم هستند که باید با سرعت بالا به سمت استفاده و مصرف تولیدات داخلی بروند.

حجت الاسلام آزادیخواه افزود: هر اندازه استفاده از تولیدات داخلی بیشتر شود، رونق و جهش به سمت تولید نیز بیشتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تولیدکننده زمانی می‌تواند انگیزه مضاعف برای تولید داشته باشد که مصرف داخلی‌اش بالا باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته /جمعه/ در پیامی به مناسبت آغاز سال ۹۹ هجری شمسی، سال جدید را به نام سال جهش تولید معرفی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =