۱۲ هزار مترمربع اراضی دامغان از تصرف غیرقانونی خارج شد

سمنان- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی شهرستان دامغان گفت: ۱۲ هزار مترمربع از اراضی دولتی این شهرستان در راستای حفاظت از سرمایه‌های ملی از تصرف غیرقانونی خارج شد.

صادق منسوبی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: سال گذشته، ۱۲ هزار متر مربع از اراضی دولتی شهرستان دامغان به ارزش ۴۰ میلیارد ریال از دست سودجویان خارج شد. 

وی ادامه داد: اراضی دولتی تصرف شده از سوی سودجویان شامل دیوار کشی، ساخت سوله، حفر چاه غیر مجاز و نخاله بوده است. 

منسوبی خاطر نشان کرد: در این راستا، سال گذشته سه فقره پرونده تشکیل و پس از تحویل به مقامات قضایی، آرای لازم برای رفع تصرف و خلع ید صادر شد. 

وی تصریح کرد: این در حالی است که در طی سال ۹۷ با تلاش و پیگیری یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی و با همراهی و اخذ مجوز از مقامات قضایی، ۶ هکتار از اراضی دولتی دامغان به ارزش ۲ میلیارد ریال از سوی سودجویان و متصرفان تصرف شده بود که با حکم قضایی، رفع تصرف و خلع ید شد. 

فرمانده یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی شهرستان دامغان گفت: یکی از وظایف یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی به عنوان ضابط قضایی پیگیری و شناسایی اراضی دولتی و رفع تصرف از دست متصرفان و متخلفان است.

استان سمنان دارای هشت شهرستان و ۲۰ شهر است که طبق آخرین آمار، بیش از ۲ هزار هکتار از مساحت استان بافت فرسوده و محدوده هدف استان سمنان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =