قرنطینه خانگی و قطع زنجیره ابتلا بهترین راهکار مقابله با کرونا است

شیراز - ایرنا- فرماندار شهرستان آباده بر لزوم کاهش آمد و شدهای غیر ضروری از سوی شهروندان و قرنطینه خانگی برای پیشگیری از همه‌گیری کرونا تاکید کرد و ابراز داشت : قطع زنجیره ابتلا بهترین راهکار برای مقابله با کرونا است.

فرماندار آباده روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مهمترین راه مقابله با ویروس کرونا قطع زنجیره انتقال است، گفت: از شهروندان درخواست می کنم علاوه بر رعایت اصول بهداشتی از شرکت در تجمع ها و نیز دید و بازدیدها  جدا پرهیز نموده و در خانه خود بمانند تا سلامتی آنها به خطر نیفتد.

زین العابدین نیک مرام با بیان اینکه فعالیت صنوف به جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، محدود شده است، افزود: از کلیه اصناف و بازاریان که در این راه ما را یاری نموده و نسبت به تعطیلی کسب و کار خود اقدام کرده اند تشکر می کنم اما با کسانی که این «بحران فراگیر» را جدی تلقی نکرده و همچنان به باز بودن مغازه های خود اصرار دارند برخورد قانونی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تردد، عبور و مرور در خیابان ها و معابر، دید و بازدید عید و مسافرت می تواند آمار مبتلایان به این بیماری را بصورت تصاعدی افزایش دهد، اظهار داشت: از مردم خواهش می‌کنیم که تعطیلات عید را در خانه بمانند و سفر نکنند و در عین حال سفرهای داخل شهری را هم به حداقل برسانند.

نیک مرام با اشاره به بازدید امروز صبح از بیمارستان امام خمینی(ره) آباده اظهار کرد: متاسفانه امروز تعداد ۵ مورد به آمار مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان آباده اضافه شد که از این تعداد ۴ نفر مرد و یک نفر زن هستند.

وی افزود: تا کنون ، ۱۳ نفر در شهرستان آباده به کرونا مبتلا شده اند که ۹نفر از این تعداد هم اکنون در بیمارستان امام خمینی(ره) آباده و بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شهر شیراز بستری هستند.

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده همچنین از فوت یک نفر در اثر بیماری کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: تعداد ۳ نفر از مبتلایان نیز در قرنطینه خانگی بسر می برند.

فرماندار آباده در پایان با بیان اینکه تعداد ایستگاه های کنترل سلامت در سطح شهرستان آباده افزایش خواهد یافت، اظهارداشت: با توجه به اینکه ویروس کرونا یک بحران فراگیر را در سطح بین الملل بوجود آورده است، اگر مردم و جامعه در قبال سلامت خود احساس مسوولیت نموده و از دید وبازدید های نوروزی، سفرهای غیر ضروری و تردد در خیابان ها و معابر بپرهیزند قطعا با کاهش آمار مبتلایان در روزهای آینده روبه رو خواهیم بود.

علاوه  بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، مرودشت، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

شهرستان آباده در فاصله ۲۷۳ کیلومتری شمال شیراز در استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط