امام جمعه مهاباد: مردم خودقرنطینگی را تا ۱۴ فروردین تحمل کنند

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد با اشاره به اینکه ماندن در خانه بهترین روش مقابله کنترل بیماری کروناست، گفت: مردم ما به مانند روزهای گذشته قرنطینه خانگی را برای رهایی از این مصیبت تحمل کنند تا شاهد خبرهای خوب در این زمینه باشیم.

ماموستا عبدالسلام امامی روز شنبه با اشاره به شکل‌گیری پویش ۲۹۱۴ برای قطع زنجیره شیوع کرونا در استان، افزود: شکست ویروس کرونا تنها با همکاری مردم محقق می‌شود و ماندن در خانه در این روزهای تعطیلات فرصت خوبی برای مهار و مقابله با این بیماری است.

وی عمل کردن به دستورالعمل بهداشتی را واجب دانست و ادامه داد: مردم با رعایت موازین بهداشتی و پرهیز از سفر و دید و بازدید عید و ماندن در خانه زنجیره انتقال کرونا را قطع کرده و به ریشه‌کنی این بیماری ویروسی کمک می‌کنند.

ماموستا امامی اضافه کرد: این عید را از طریق تلفن و اینترنت با همدیگر در تماس باشیم و به دیدار کسانی که دوست‌شان داریم نرویم تا برای همدیگر زمینه ناامنی و مریضی را به وجود نیاوریم.

وی با قدردانی از تمام تلاش‌های دست‌اندرکاران مقابله با ویروس کرونا و به خصوص کادر درمانی و پزشکان و پرستاران کشور گفت: از زمان بدو شیوع این بیماری در کشور همه اقشار و گروه‌ها با همکاری و همدلی دست در دست مسئولان کشور نهاده و برای مقابله با کرونا بسیج  شده‌اند.

ماموستا امامی با ابراز گلایه از عده‌ای فرصت‌طلب در شرایط کنونی افزود: آنهایی که به عنوان مسافر به صورت غیراخلاقی از جمله استان‌های مبتلا به کرونا وارد شهر می‌شوند بدانند که با این اقدام به مردم و سلامت کل جامعه خیانت می‌کنند و این اقدام قابل بخشودگی نیست.

امام جمعه مهاباد با اشاره به اینکه هر رفتاری که موجب از بین رفتن سلامت انسان‌ها شود، از مظهر قرآن و پیامبر اسلام (ص) حرام است، گفت: اکنون تنها کار مورد انتظار از مردم رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه است و فردی که از خانه بیرون می‌آید چه به فرض اینکه سالم باشد و چه مبتلا، سلامت خود و جامعه را تهدید می‌کند و این امر برای او گناه محسوب می‌شود.

ماموستا امامی، مومنان را ساکنان یک کشتی دانست و عنوان کرد: امروزه شرایط بیماری کرونا به گونه‌ای است که رفتار هر فرد در کل جامعه و حتی کل جهان تاثیر دارد و بر این اساس مردم باید آگاه باشند که مقابله با این بیماری نیاز به همت همگانی دارد و ماموستاها نیز فتواهای خود را بر این اساس صادر کرده‌اند.

وی در پایان از همه اقشار مردم خواست با اتحاد و همدلی به پویش ۲۹۱۴ مبنی بر ماندن در خانه تا آخر تعطیلات بپیوندند و در کنترل و مهار این ویروس واگیردار به مسوولان کمک کنند. 

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۳۶۷ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۲۳ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =