شهباز شریف: تحریم‌های آمریکا مشکلات ملت ایران را مضاعف کرده است

اسلام‌آباد - ایرنا - رییس حزب مسلم لیگ نواز و برادر نخست وزیر پیشین پاکستان گفت: تحریم‌های آمریکا مشکلات ملت ایران برای مبارزه کرونا را دوچندان کرده و جامعه جهانی باید برای غلبه بر این چالش به یاری جمهوری اسلامی ایران بشتابد.

"شهباز شریف" در یک پیام توییتری که بامداد شنبه به وقت محلی در صفحه رسمی وی منتشر شد، اعلام کرد که وی نامه‌ای از سفیر ایران در پاکستان دریافت کرده است که طی آن موانع جدی پیش روی ایران در مبارزه با ویروس کووید-۱۹ تشریح شد.

وی که ریاست دومین حزب سیاسی بزرگ پاکستان را برعهده دارد، افزود: اکنون زمان آن فرا رسیده که جامعه جهانی منافع بشریت را در درجه اول قرار داده و به ایران برای کاهش چالش مشترک کووید-۱۹ کمک کند.

رهبر اپوزیسیون پاکستان تحریم‌های آمریکا را موجب تشدید مشکلات ملت ایران دانست و گفت: "جهان باید بداند تا زمانی که آخرین نفر (بیمار کرونا) درمان نشود هیچ کس، تکرار می کنم هیچ کس در امان نخواهد بود!".

شریف ساعاتی قبل از این پیام نیز در یک پیام توییتری جداگانه با تبریک فرا رسیدن سال جدید شمسی و عید نوروز به ملت ایران، گفت: ما به پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا در ایران ادای احترام می‌کنیم.

وی گفت: عید امسال در حالی فرا رسید که مردم ایران با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا روبه رو هستند و ما امیدواریم جمهوری اسلامی از این بحران سربلند بیرون خواهد آمد.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۹ هزار و ۶۴۴ نفر در کشور به طور قطعی به بیماری کرونا مبتلا شده و هزار و ۴۳۳ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۶ هزار و ۷۴۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

نخست وزیر پاکستان روز جمعه با ظالمانه توصیف کردن تحریم‌های آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر خواستار لغو فوری این تحریم ها شد.

"عمران خان" تاکید کرد: من از جامعه جهانی می خواهم تا نقش خود را برای لغو تحریم های ظالمانه بر جمهوری اسلامی ایران ایفا کند زیرا این معضل سبب شده تا صدمه های انسانی ناشی از کرونا در این کشور افزایش یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =