۲۶ شخصیت روس خواستار تعویق همه پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه شدند

مسکو - ایرنا - ۲۶ شخصیت اجتماعی روس ازجمله خبرنگاران و کارشناسان پزشکی و بیولوژیکی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به دولت خواستار به تعویق افتادن همه پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ۲۶ شخصیت اجتماعی روس در نامه سرگشاده خود به حکومت روسیه خواستار اتخاذ تدابیر لازم در رابطه با شیوع بیماری کرونا و پیشگیری از این بیماری شدند.

این نامه در سایت اینترنتی «چنج.اورگ» منتشر و در آن شخصیت‌های روس خواستار بکارگیری تدابیر فوری در رابطه با کرونا و ازجمله تاخیر در بازپرداخت اقساط مردم و پرداخت خدمات مسکن و تعویق برگزاری همه پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه شدند که روز ۲۲ ماه آوریل (سوم اردیبهشت ماه) برگزار می‌شود.

در این نامه گفته شده است برای اینکه سناریوی شیوع کرونا در ایتالیا در روسیه تکرار نشود باید فورا تست همه شهروندان روس را تامین و تدابیری را برای حمایت از شهروندان واقع در قرنطینه بکار گرفت و نیز محدودیت های برای قرنطینه را ملایم کرد. 

براساس دستور ولادیمیر پوتین، همه پرسی اصلاح قانون اساسی ۲۲ ماه آوریل (سوم اردیبهشت ماه سال ۹۹)برگزار می‌شود.  

گفتنی است، رئیس جمهوری روسیه شنبه گذشته طرح اصلاح قانون اساسی روسیه را که در آن قید شده او بار دیگر می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری (سال ۲۰۲۴ میلادی) شرکت کند را با امضای خود تایید کرد.

دادگاه قانون اساسی روسیه دوشنبه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که طرح اصلاح قانون اساسی روسیه، ازنظر محتویات و مراحل تصویب با قانون اساسی مطابقت دارد و قاضی های دادگاه به این نتیجه رسیدند که طرح اصلاح قانون اساسی روسیه با فصل های اول، دوم و نهم این قانون مغایرت ندارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =