نماینده آیت الله سیستانی: کار پزشکان علیه کرونا همتراز دفاع سربازان از میهن است

بغداد – ایرنا – حجت الاسلام و المسلمین «احمد الصافی» نماینده مرجعیت عالی عراق آیت الله سید «علی سیستانی» تاکید کرد که کار و تلاش گروه های پزشکی و درمانی علیه ویروس کرونا همتراز وظیفه دفاع سربازان و مبارزان از میهن است.

به گزارش رسانه های عراق، وی روز جمعه در برنامه ای تلویزیونی با بیان اینکه عراق و بیشتر کشورهای جهان شاهد ویروس همه گیر کرونا هستند، گفت که انسان موظف است خود را نجات دهد و این بیماری را دست کم نگیرد.

حجت الاسلام الصافی توضیح داد که آیت الله سیستانی کار پزشکان درگیر با کرونا را شبیه وظیفه مبارزان و مدافعان میهن دانسته اند، زیرا هر دو از ملت و کشور دفاع می کنند.
وی با یادآوری اینکه همه گیری کرونا در جهان بسیار گسترده شده است افزود که ما نباید آن را دست کم بگیریم چون این تهدید عواقبی غیرقابل تصور دارد.

نماینده مرجعیت عالی عراق ادامه داد:همه ما با یک وضعیت و شرایط دشوار و مهم روبه رو هستیم که باید در مقابل آن بایستیم و از توصیه ها و دستورالعمل های مراجع بهداشتی و ذیصلاح پیروی کنیم.

در همین حال وزارت بهداشت عراق در تازه ترین گزارش خود از شناسایی ۲۶ مورد ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد تا به این ترتیب تعداد مبتلایان این ویروس به ۱۹۲ نفر برسد.
بر اساس بیانیه این وزارت‌خانه، در نمونه گیری وزارت بهداشت عراق ۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا در بغداد، ۵ مورد نجف، ۳ مورد بابل و در ذی قار و کربلا هر کدام یک مورد شناسایی شد و شمار مبتلایان در این کشور به ۱۹۲ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =