دندانپزشکان یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تجهیزات به بیمارستان چمران شیراز اهدا کردند

شیراز - ایرنا- در راستای مقابله با بیماری کرونا جامعه دندانپزشکان شیراز، تجهیزاتی به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به بیمارستان شهید چمران، بیمارستان پشتیبان در درمان کرونا در این شهر اهدا کردند.

رییس بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز روز شنبه اعلام کرد: حمایت مردمی در هر امر نیک و خداپسندانه، بیانگر عظمت روح انسان و جلوه های زیبا و با ارزش آن است، امروز شاهد ارسال کمکهای جامعه دندانپزشکان استان فارس و شهر شیراز هستیم که نشانگر خلوص و صداقت وصف ناپذیر این نیکوکاران است.

 سید علی هاشمی ضمن تقدیر از این عمل خداپسندانه در جمع خیرین دندانپزشک افزود: امیدواریم تا با گسترش دانش و آگاهی مردم درباره ضرورت باقی ماندن در خانه و عدم ترددهای غیر ضروری بتوانیم موجب کاهش شیوع و صدمات احتمالی به افراد مستعد در جامعه شویم.

 حسین زارعی  مدیر بیمارستان شهید دکتر چمران نیز به نمایندگی از تمامی کارکنان تلاشگر این بیمارستان، از این عمل خیر و انسان دوستانه تشکر کرد و گفت: امیدواریم با پرهیز از مسافرت، تردد، دید و بازدیدهای غیر ضروری به عنوان مهمترین راهکارهای مبارزه با این بیماری، شاهد کاهش شیوع این بیماری در جامعه باشیم.

 نازیلا شهبازی رییس جامعه دندانپزشکی ایران شعبه فارس نیز ضمن ابراز خدا قوت، از تلاش شبانه روزی پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستان شهید دکتر چمران در مبارزه با ویروس کرونا قدردانی کرد.

 احمد هوشمندی نماینده دندانپزشکان فارس و شهر شیراز نیز ضمن اعلام حمایت تمامی دندانپزشکان استان فارس برای پیوستن به این امر خیر، از زحمات شبانه روزی تمامی کارکنان بیمارستان شهید دکتر چمران تقدیر کرد.

چهار دستگاه مانیتور علایم حیاتی پورتابل، دو دستگاه D.V.T به همراه کاف، عینک محافظ، مواد ضدعفونی کننده، ماسک، لباس ضد ویروس و شیلد و فریم، دستکش جراحی و معاینه، لباس های گان جراحی و پت محلول های شستشوی دست، به ارزش ۱۶۰ میلیون تومان، از سوی جامعه دندانپزشکی شیراز، به بیمارستان شهید دکتر چمران اهدا شد.

بیمارستان شهید چمران شیراز به عنوان مرکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهد.شمار مبتلایان به کرونا در فارس به  ۴۷۹ نفر رسیده است.تا کنون ۱۴ نفر در استان فارس جان خود را از دست داده اند.

همچنین تاکنون ۱۵۶ نفر  نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند،هم اکنون ۴۹ درصد از مبتلایان در استان فارس در بیمارستان بستری هستند و ۳۲ درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند.

اخبار مرتبط