مذاکره تلفنی مقامات نظامی آمریکا و پاکستان درباره افغانستان

اسلام آباد - ایرنا - وزیر دفاع آمریکا روز جمعه طی گفت وگوی تلفنی با فرمانده ارتش پاکستان ضمن بررسی تحولات افغانستان و پیمان صلح دوحه، بر آنچه که همکاری طولانی مدت و منافع امنیتی مشترک با اسلام آباد خواند، تاکید کرد.

رسانه های پاکستان امروز گزارش دادند: «مارک اسپر» در تماس تلفنی با ژنرال «قمر جاوید باجوا» بر مشارکت امنیتی طولانی مدت و منافع متقابل آمریکا و پاکستان تاکید کرد.

وی که هفته گذشته به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در منطقه شرق و غرب آسیا برنامه سفر رسمی خود به پاکستان را به تعویق انداخته بود، گفت: پنتاگون متعهد به همکاری با دولت پاکستان است.

مارک اسپر همچنین از حمایت پاکستان از اعلامیه مشترک آمریکا و دولت افغانستان و همچنین پیمان صلح واشنگتن با طالبان قدردانی و از ادامه همکاری های نزدیک با اسلام آباد در آینده استقبال کرد.

منابع خبری گزارش دادند: ساعاتی پس از رایزنی تلفنی وزیر دفاع آمریکا با فرمانده ارتش پاکستان، "آلیس ولز" دستیار معاون وزیر امور خارجه آمریکا از کمک یک میلیون دلاری این کشور به پاکستان در مبارزه با ویروس کشنده کرونا خبر داد.

رسانه‌های پاکستانی روز شنبه آمار رسمی شمار مبتلایان به ویروس کرونا را ۴۵۰ اعلام کرده و تاکنون نیز ۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باختند.

شمار جان‌ باختگان کرونا در آمریکا نیز طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۰۵ نفر و تعداد مبتلایان نیز به ۱۴ هزار و ۲۰۲ تن افزایش یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جهان