تداوم روند فعلی باعث تشدید تلفات کرونا در آذربایجان‌غربی می‌شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه متاسفانه بخشی از جامعه هنوز بحران کرونا را جدی نگرفته‌اند، گفت: تداوم این روند باعث تشدید تلفات کرونا در زمینه‌های انسانی، اجتماعی و اقتصادی می‌شود.

محمدمهدی شهریاری روز جمعه در نخستین لحظات پس از تحویل سال نو در قرارگاه دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی برای مبارزه با کرونا با تبریک سال نو و قدردانی از تلاش کادر درمانی و پزشکی در خط مقدم مبارزه با کرونا بیان کرد: اگر مردم همکاری لازم را با دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی به‌ویژه در ممانعت از ترددهای غیرضروری و مسافرت نداشته‌باشند، به طور قطع کرونا کشته‌های بیشتری به همراه دارد.

وی با اشاره به تصمیم استان برای ممانعت از ورود مسافر به آذربایجان‌غربی اضافه کرد: با تصمیم جدید، پاساژ و بازارها تا ۱۵ فروردین تعطیل شده است.

وی از مسافران نوروزی درخواست کرد که به استان سفر نداشته باشند زیرا محدودیت‌ها به ممنوعیت تبدیل می‌شود و  ما مسافر نوروزی پذیرش نمی‌کنیم.

استاندار آذربایجان‌غربی از اهتمام ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی در مبارزه با کرونا قدردانی کرد و گفت: تلفات دید و بازدیدهای نوروزی و ترددهای غیرضروری ٢ هفته دیگر مشخص می‌شود که با توجه به این امر، درخواست می‌کنیم مردم به پویش ۲۹۱۴ ملحق شوند و در خانه‌ها بمانند.
شیوع ویروس کرونا اواخر ماه دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند؛ این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.
این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به پزشک احساس نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =