داخلی سازی ۲۰۰ قطعه حدود ۲ میلیارد یورو ارزبری از کشور را کاهش داد

تهران - ایرنا- وزیر صنعت،‌معدن و تجارت گفت: موجب افتخار است که تنها در برنامه نهضت ساخت داخل، با داخلی سازی بیش از ۲۰۰ قطعه و تجهیزات وارداتی، زمینه کاهش ارزبری بیش از ۲ میلیارد یورو برای کشور فرآهم شد.

به گزارش ایرنا از وزارت صنعت،‌ «رضا رحمانی» در آستانه فرا رسیدن نوروز در پیامی اظهار داشت: نهضت ساخت داخل، نویدی امیدبخش بود برای تکیه بر توان داخل و قطع وابستگی که در سال جدید نیز با همه توان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: تولید و تامین حداکثری کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم از ابتدای سال ۹۸، یک اولویت اصلی در چارچوب اقدامات وزارت صنعت بوده و در شرایط خاص این روزهای کشور نیز برخلاف بسیاری از کشورهای به اصطلاح توسعه یافته، در تامین ارزاق عمومی مردم کاملا موفق عمل کردیم.

رحمانی یادآور شد: فراموش نشود که فرهنگ والای مردم کشور و همراهی بی نظیر آنها، اصلی ترین عامل این نتایج ارزشمند بود که صمیمانه از آحاد مردم تقدیر و تشکر می‌کنم.

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به احتمال ادامه دار بودن کرونا در کشور افزود: در آغاز سال جدید به ملت شریف ایران قول می دهم، روند افزایشی تولید اقلام بهداشتی ادامه داشته باشد و در مواردی که نیز کمبود تولید وجود دارد، از محل واردات، این اقلام تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنان که این هفته بیش از ۱۱ میلیون ماسک با تقبل هزینه کامل آن سوی شرکت های بزرگ صنایع معدنی کشور وارد شد و در صورت لزوم، ادامه می‌یابد.

رحمانی اضافه کرد: در سالی که گذشت و عنوانش از سوی رهبر انقلاب اسلامی به نام "رونق تولید" مزین شد، مجموعه وزارت صنعت، گام های موثری در چارچوب هفت محور و ۳۴ زیر برنامه اساسی شامل، توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صمت و تامین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری، برداشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بر این اساس، بخش عظیمی از برنامه های در دست اقدام، عملیاتی شده و نتایج بسیار ارزشمندی برای آینده صنعت، معدن و تجارت کشور به بار آورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha