آگاهی‌رسانی، سهم مدیرعامل هلال‌احمر خراسان شمالی در مبارزه با کرونا

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و خطراتی که از این ناحیه سلامت مردم را تهدید می‌کند، آگاهی‌رسانی و آموزش را سهم خود و مجموعه همکاران خود در راستای مبارزه با این بیماری می‌دانم.

محسن نجات روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا در قالب پویش اجتماعی سهم من در مهار کرونا، اظهار داشت: تنها با در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی می توانیم به بهبود شرایط کمک کنیم که باید برای مردم جا بیفتد که تنها راه مقابله با این بیماری پرهیز از سفر و حضور در مجامع و لزوم ماندن در خانه است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر در راستای اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه، بیش از ۱۵ هزار بروشور در زمینه مبارزه با کرونا در بین شهروندان و همچنین سرنشینان خودروهای عبوری از استان توزیع کرده است.

وی گفت: همچنین کلیپ هایی با پزشکان استان تهیه کرده ایم که با لهجه های مختلف از مردم خواسته می شود تا از خانه خارج نشوند و بهداشت فردی را بیش از گذشته رعایت کنند.

وی اظهار داشت: همچنین با همکاری برخی از هنرمندان استان طنزهایی نیز در خصوص رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه خارجی تهیه و منتشر کرده ایم.

وی بر فرهنگ سازی در جامعه برای جدیت در مبارزه با بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: برخی از مردم گویا قصد جدی گرفتن این ویروس را ندارند، که باید در این خصوص کاری موثرتر انجام داده و با اطلاع رسانی ها افراد را حساس تر کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی با بیان اینکه خانواده وی نیز در قرنطینه خانگی هستند، گفت: تنها شخص من به دلیل ضرورت شغلی و مسوولیتم از خانه خارج می شوم که برای جلوگیری از احتمال ابتلا در روز بارها دست و صورت را با صابون شست و شو می دهم و نسبت به ضدعفونی دست ها، لوازم شخصی و خودروم نیز اقدام می کنم.

نجات اظهار داشت: هنگام مراجعه به منزل نیز لباس هایم را در بیرون از منزل عوض می کنم.

وی از شهروندان خواست تا از دید و بازدیدهای نوروزی خودداری کنند و گفت: این احوالپرسی های فیزیکی، سلامت بزرگ ترها، دوستان و اقوام را به خطر می اندازد و حال آنکه با تماس تلفنی هم می توان جویای حال آنان شد.

وی سرعت  انتشار ویروس کرونا را بسیار زیاد دانست و گفت: کشور چین تنها با قرنطینه توانست این بحران را پست سر بگذارد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تا ظهر پنجشنبه ۲۵۹ نفر در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۴ نفر نیز جان باخته اند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =