تلاش آگاهی‌بخش هنرمند معروف عراقی در مقابله با کرونا

بغداد – ایرنا – هنرمند معروف سینما، تلویزیون و تئاتر عراقی سهم خود را از مهار ویروس کرونا در کشورش، آگاهی بخشی همگانی و همکاری با مراجع بهداشتی عنوان کرده است.

«محمد هاشم» روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد که به عنوان هنرمند تعداد زیادی  ویدئو سلفی در خصوص خطرهای ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن در شبکه های اجتماعی انتشار داده که مورد توجه مردم قرار گرفته است.
وی بیان کرد که هنرمندان و فعالان رسانه ای به سبب جایگاه و محبوبیت عمومی می توانند از این ابزارها به منظور آگاهی بخشی عمومی در برابر خطرهای ویروس کرونا بهره ببرند.
هاشم که علاوه بر کار بازیگری در سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری چندین برنامه تلویزیونی نیز است یادآور شد که محبوبیت و جایگاهی که هنرمند در بین مردم دارد او را در برابر جامعه مسوولیت پذیرتر از دیگر گروه های مرجع قرار می دهد.
این هنرمند عراقی در باره مهمترین مسائلی که در ویدئوسلفی ها به آنها اشاره می کند، گفت: مهمترین این توصیه ها ماندن در خانه، اهتمام جدی به ضدعفونی کردن و شستن دست ها و خودداری از دست دادن و رو بوسی کردن در هنگام سلام دادن و ملاقات است.
تاکید بر اهتمام به خوردن سبزی و میوه هایی که حاوی ویتامین (C)سی است و دعوت از همسایگان به همکاری در ضدعفونی کردن محلات خود از دیگر توصیه هایی است که محمد هاشم در ویدئوسلفی ها بر آنها تاکید کرده است.
وی گفت که در این برهه حساس که ویروس کرونا به عنوان تهدید جدی در سراسر جهان همه گیر شده مهمترین اصل در مبارزه با آن همکاری، عدم ترس و افزایش آگاهی و احساس خطر در برابر این بیماری و عدم سهل انگاری است.
محمد هاشم متولد ۱۹۶۶ دانش آموخته دانشکده هنرهای زیبای بغداد است و در کارنامه حرفه ای خود بازیگری در ده ها سریال، تئاتر و فیلم سینمایی به علاوه اجرای چندین برنامه تلویزیونی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =