ائتلاف بین‌المللی از ترس کرونا آموزش نیروهای عراق را متوقف کرد

بغداد- ایرنا- ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از ترس ویروس کرونا کار آموزش نیروهای امنیتی عراق را به حال تعلیق در آورد.

به گزارش رسانه های عراقی، یک مقام ارشد نظامی ائتلاف بین المللی روز پنجشنبه در گفت وگو با رویترز اعلام کرد که ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا به سبب انتشار ویروس کرونا در عراق، عملیات آموزش نیروهای نظامی این کشور را متوقف کرده است.

در همین حال، عملیات مشترک عراق یکشنبه گذشته اعلام کرد که در پی حمله هوایی بامداد جمعه به مواضع نیروهای نظامی این کشور، همکاری خود با ارتش آمریکا و ائتلاف بین المللی را به حال تعلیق در آورده است.

جنگنده های آمریکایی بامداد جمعه گذشته به پایگاه های نظامی «الحشد الشعبی»، نیروهای ارتش و پلیس عراق حمله کردند که بر اثر آن شماری کشته یا زخمی شدند.

همچنین کمیته رسانه ای امنیت عراق روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور پس از خروج ائتلاف بین المللی، کنترل و اداره یک پایگاه نظامی در استان الانبار را به دست گرفتند.

به گزارش خبرگزاری ناس نیوز، در بیانیه کوتاه کمیته رسانه ای امنیت عراق، بدون اشاره به نام این پایگاه آمده است که امروز نیروهای امنیتی عراق پس از عقب نشینی ائتلاف بین المللی، اداره این پایگاه در الانبار را با تمام تجهیزات نظامی موجود، در اختیار گرفتند.

برخی منابع خبر دادند که امروز نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکایی از پایگاه «الفوسفات» در شهر القائم استان الانبار خارج شدند و آن را به ارتش عراق تحویل دادند.

ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا از سال ۲۰۱۴ میلادی با هدف آنچه جنگ با داعش اعلام شده در عراق حضور دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha