سیاست ایران عدم دخالت در امور داخلی عراق است

بغداد- ایرنا- معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تأکید کرد که سیاست ایران دخالت نکردن در امور داخلی عراق و محترم شمردن انتخابی است که روند سیاسی این کشور بر مبنای اجماع نظر و تفاهم ملی و در چارچوب قانون اساسی و مقررات این کشور بر می‌گزینند.

«موسی علیزاده طباطبایی» روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا تأکید کرد که برای سیاسیون عراق در تلاش و گام هایی که برای سازندگی و امنیت و ثبات در کشورشان برمی دارند، آرزوی توفیق می کنیم.

وی افزود که سیاست جمهوری ایران بر عدم دخالت در امور داخلی عراق و محترم شمردن انتخابی است که بر مبنای اجماع نظر و تفاهم ملی و در چارچوب قانون اساسی این کشور استوار است.

"برهم صالح" پیش از ظهر سه شنبه گذشته در آیینی با حضور برخی چهره های سیاسی و نمایندگان مجلس در کاخ «سلام» ریاست جمهوری "عدنان الزرفی" را مأمور تشکیل دولت انتقالی کرد.

وی، دومین انتصاب پس از کناره گیری «محمد توفیق علاوی» برای تشکیل دولت انتقالی عراق است که از سوی رییس جمهوری عراق معرفی می شود.

الزرفی از اعضای «فراکسیون النصر» به رهبری «حیدر العبادی» (نخست وزیر سابق) یکی از نامزدهای مطرح در کمیته هفت نفره فراکسیون های شیعه بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha