افزایش موارد ابتلا به کرونا در ۱۲ شهرستان آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه تداوم روال کنونی و بی‌توجهی مردم به توصیه‌ها موجب جولان کرونا در استان خواهد شد، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته موارد ابتلا در ۱۲ شهرستان استان افزایش یافته که این امر نگران‌کننده است.

دکتر جواد آقازاده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این مدت، هفت نفر در ارومیه، چهار نفر در ماکو، سه نفر در هرکدام از شهرستان‌های شاهین‌دژ و تکاب، ۲ نفر در هریک از شهرستان‌های بوکان و سردشت و یک نفر در شهرستان‌های خوی، چالدران، سلماس، شوط، مهاباد و میاندوآب به کرونا مبتلا شدند.

وی اضافه کرد: با افزایش این تعداد موارد ابتلا، تعداد مبتلایان به کرونا در ارومیه به ۱۳۶ نفر، بوکان ۵۰ نفر، خوی ۳۶ نفر و شاهین دژ ۲۴ نفر رسید.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون ۱۸ نفر در میاندوآب، ۱۷ نفر در هر یک از شهرستان های مهاباد و تکاب و ۱۳ نفر در نقده به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی اظهار کرد: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک‌رقمی بوده به طوری‌که کرونای ۹ نفر در سلماس، هشت نفر در هرکدام از شهرستان های سردشت و ماکو و پنج نفر در پیرانشهر مثبت اعلام شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون چهار نفر در چایپاره، چهار نفر در اشنویه، ۲ نفر در چالدران، یک نفر در پلدشت و یک نفر در شوط به کرونا مبتلا شده‌اند.طی چهار روز گذشته مورد مثبتی در چایپاره گزارش نشده که امیدواریم این روند در این شهرستان ادامه و به دیگر شهرستان‌ها تعمیم یابد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد موارد مثبت در شهرستان‌های پلدشت، پیرانشهر، اشنویه، چایپاره و نقده نبودیم، ادامه داد: طی چهار روز گذشته در شهرستان چایپاره مورد مثبتی نداشتیم که امیدواریم این روند در روزهای آینده در این شهرستان ادامه یافته و به دیگر مناطق استان نیز تعمیم یابد.

به گزارش ایرنا ۳۵۳ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و تاکنون ۲۱ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha