ملکه انگلیس: در آستانه ورود به دوران بسیار مبهمی هستیم

لندن- ایرنا- ملکه الیزابت ۹۳ ساله که از بیم ابتلا به کرونا چند روزی است به اقامتگاه شهرستانی خود پناه برده است، روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای هشدار داد که این کشور در حال ورود به یک دوره بسیار نگران کننده و مبهم است.

وی در این بیانیه یادآور شد: به تمام خانواده‌ها در سراسر کشور توصیه شده تا برای منافع جمعی، روال عادی زندگی خود را تغییر داده و از افراد آسیب پذیر حفاظت کنیم.

ملکه انگلیس تاریخ این کشور را مورد اشاره قرار داد و از مردم این کشور خواست تا برای عبور از این بحران، در کنار یکدیگر متحد شوند. او همچنین از تلاش دانشمندان، پزشکان، محققان، مددکاران بخش‌های عمومی در چند هفته گذشته قدردانی کرد و افزود: اینک بیش از هر زمان دیگری در گذشته نزدیک نقش مهمی برای ایفا کردن داریم.

الیزابت در پایان، ابراز امیدواری کرد که مردم انگلیس قادر خواهند بود تا این بحران را پشت سر بگذارند.

آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در انگلیس بسرعت رو به افزایش است. 

دولت انگلیس برای مهار شیوع بیشتر این ویروس که تاکنون ۱۰۴ نفر در این کشور کشته بر جای گذاشته است، امروز پنجشنبه قوانین اضطراری وضع کرد که به مقامات وزارت بهداشت، پزشکان، پرستاران و پلیس اجازه می‌دهد افرادی را که به این ویروس مشکوک هستند، بازداشت کنند.

این قوانین که در یک سند ۳۲۹ صفحه‌ای تنظیم و روز پنجشنبه در تارنمای دولت منتشر شده، همچنین به وزیر کشور انگلیس اجازه می دهد تا بنادر و فرودگاه‌های کشور را در صورت کمبود نیروی کار به حال تعلیق درآورده و یا تعطیل کند.  

بر اساس این قوانین، دولت انگلیس قادر خواهد بود تا برگزاری هرگونه گردهمایی یا تجمعی را محدود یا ممنوع اعلام کند. همچنین با توجه به احتمال افزایش آمار کشته‌شدگان ناشی از ابتلا به کرونا، فرآیندهای اداری صدور جواز کفن و دفن کوتاه‌تر شده و شهرداری‌ها صفر تا صد مسؤولیت این موارد را بر عهده خواهند گرفت.

مشاور ارشد علمی دولت انگلیس در اظهاراتی تکان دهنده، پیش بینی کرده که ۲۰ هزار نفر براثر ابتلا به کرونا جان خود را در این کشور از دست خواهند داد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha