اعتبار جشنواره‌های نوروزی در اهر صرف ضدعفونی معابر می‌شود

تبریز- ایرنا- شهردار اهر اعلام کرد: باطرحی که شورای اسلامی شهر ارایه کرده است هزینه جشنواره های نوروزی صرف ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی می شود و سینما و فرهنگسرای شهرداری در این ایام تعطیل هستند.


 

محمد سرقینی روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا ، ضمن تبریک سال نو و آرزوی شادکامی و سلامتی برای همه، افزود: با تاسی از توصیه های سردمداران سلامت کشور و در جهت جلوگیری از شیوع ویروس مهلک کرونا که متاسفانه جان عده ای از همشهریان را گرفت و عده زیادی را روانه بیمارستان و قرنطینه کرد، امسال به استقبال بهار نمی رویم و به استناد مصوبه شورای اسلامی شهر اهر بودجه جشنواره نوروزی ۹۹ را جهت مبارزه با کرونا تخصیص دادیم و حتی گلهای سفارش داده نوروزی را عودت دادیم و تنها به لکه گیری معابر و چراغانی در سطح شهر بسنده کردیم.

وی گفت: شهرداری به عنوان مسوول دو کمیته گندزدایی و تدفین در ستاد مبارزه با کرونای شهرستان اهر از همان لحظات شیوع این ویروس منحوس با پشتیبانی تمامی اعضا و در راستای اجرای مصوبات فرماندهی قرارگاه زیستی و ستاد بحران شهرستان چندین مرحله گندزدایی و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی شهر را با قدرت انجام داده است و این روند ادامه دارد و محلول ضدعفونی لازم نیز برای تداوم آن تهیه شده است.

سرقینی گفت: کمیته تدفین متشکل از همکاران زحمتکش ستاد بحران شهرداری باهمکاری کارکنان شبکه بهداشت و درمان و اداره تبلیغات اسلامی در تلاشند که به بهترین نحو ممکن جان باخته های این ویروس تشییع شود.

وی با اشاره به اینکه شهر اهر مردمانی بافرهنگ و مهمان نوازی دارد اعلام کرد: عید امسال به جهت شرایط ویژه ناشی از ویروس کرونا از پذیرش مهمان معذور خواهیم بود و استدعا دارم هموطنان عزیز اهر را برای مسافرت و سیاحت خود انتخاب نکنند.

شهردار اهر اظهار امیدواری کرد: با قطع زنجیره انسانی این ویروس ریشه کن شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha