خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در آخرین روز سال ۹۸

سمنان- ایرنا- اعلام تعداد مبتلایان جدید کرونا در استان، افتتاح آزمایشگاه تشخیص بیماری کرونا در سمنان، بهبودی ۷۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود، ایجاد کارگاه تولید ماسک در دامغان و فراخوان چهارمین دوره جایزه ادبی سمنگان با موضوع «خانه امن‌ترین جای جهان» از جمله مهم‌ترین خبرهای روز چهارشنبه ۲۸ اسفند مربوط به ویروس کرونا در استان سمنان بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و در اوایل اسفندماه این ویروس به کشور ایران رسید، تا به حال ۱۸ هزار و ۴۰۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و یکهزار و ۲۸۴ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۵ هزار و ۹۷۹ بهبود یافته اند. از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با درنوردیدن بسیاری از کشورها،  مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: از ظهر دیروز یکهزار و ۴۶بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد، این تعداد در استان سمنان با ۱۶ نفر مبتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۹۳ نفر افزایش یافت.

*

نوید دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به اینکه افتتاح آزمایشگاه تشخیصی بیماری کرونا در این دانشگاه سبب خودکفایی در شناخت بیماران مبتلا به ویروس شده است، گفت: تسریع در زمان شروع درمان، مهمترین دستاورد این استقلال است و شیوع ویروس کرونا در شرایط کنونی کشور و به تبع آن در استان سمنان و با توجه به اهمیت امر تشخیص و تایید سریع بیماری برای افراد مشکوک به ابتلا به این بیماری، ضرورت افتتاح آزمایشگاه تشخیصی بیماری کووید ۱۹ را دوچندان کرده است.

*

رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تاکنون نتیجه ۲۷۰ نمونه آزمایشگاهی ویروس کرونا در این شهرستان مثبت گزارش شده و ۷۰ درصد از مبتلایان هم از بیمارستان مرخص شدند، همچنین با شمار بهبود یافتگان  ۱۸۹ نفر روند بهبودی بیماران در این شهرستان رو به افزایش بوده و  با ۷۰ درصد بهبودی  نسبت به متوسط کشوری از آمار بالایی برخوردار هستیم 

*

به همت بسیج دانشجویی دامغان و با همکاری بانوان جهادگر و بسیجی، سه کارگاه تولید ماسک با هدف رفع کمبود ماسک استان سمنان در محل هنرستان حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرک بوستان دامغان ایجاد شد.

*

کتابخانه رنگین کمان سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با همکاری دفتر آفرینش و نشر کتاب سمنگان چهارمین دوره جایزه ادبی آهوی کومش را برگزار می‌کند دو بخش آزاد و ویژه برگزارمی‌شود و موضوع بخش ویژه  آن با عنوان «خانه امن‌ترین جای جهان است» می‌باشد.

*

مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۱۱۵ هزار و ۷۳۱ نفر از ۱۳ تا ۲۹ اسفند ۹۸ در مبادی ورودی و خروجی این استان توسط امدادگران این جمعیت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پایش و تب‌سنجی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha