۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۰
کد خبرنگار: 784
کد خبر: 83721444
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تعویق انتخابات ریاست جمهوری در بخش ترک‌نشین قبرس به علت شیوع کرونا

تهران- ایرنا- مقامات بخش ترک‌نشین قبرس تصمیم گرفتند؛ انتخابات ریاست جمهوری در این منطقه را که قرار بود ۲۶ آوریل ( ۷ اردیبهشت ۹۹) برگزار شود در چارچوب تلاش ها برای مهار ویروس کرونا به تعویق بیاندازند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نمایندگان پارلمان بخش ترک نشین قبرس روز پنجشنبه در یک نشست فوق العاده تصویب کردند که دور نخست انتخابات ریاست جمهوری این منطقه به جای ۲۶ آوریل ۲۰۲۰ در یازدهم اکتبر برگزار شود.

در این مدت «مصطفی اکینجی» در سمت خود به عنوان رئیس جمهوری باقی خواهد ماند.

قبرس از سال ۱۹۷۴ میلادی و پس از حمله ترکیه به بخش شمالی این کشور در پاسخ به کودتای ملی‌گراها برای الحاق جزیره قبرس به یونان، به دو بخش جمهوری قبرس که عضو اتحادیه اروپاست و جهان آن را به رسمیت شناخته و جمهوری قبرس ترک نشین که فقط توسط آنکارا به رسمیت شناخته شده، تقسیم شده است.

در این گزارش آمده است که مقامات بخش ترک نشین قبرس از امروز (پنجشنبه) به علت شیوع گسترده ویروس کرونا ورود اتباع خارجی به این منطقه را ممنوع اعلام کرده اند.  

بر اساس آخرین آمار رسمی منتشره، در روز سه‌شنبه گذشته ۲۰ مورد ابتلای به ویروس کرونا در بخش ترک نشین قبرس و ۵۸ مورد ابتلای به کرونا نیز تا امروز در بخش جمهوری قبرس به ثبت رسیده است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha