سفره هفت‌سین، سهم دوستداران میراث فرهنگی بابل برای شکست کرونا

ساری - ایرنا - جمعی از خیرین و دوستداران میراث فرهنگی بابل با چیدن ۵۴ سفره هفت سین در بخش‌های مختلف مراکز درمانی جهت تقویت روحیه سربازان خط مقدم نبرد با کرونا، سهم خود را ادا کردند.

دوستداران میراث فرهنگی بابل عصر امروز پنجشنبه در آستانه شب عید نوروز  در بیمارستان ها و مراکز درمانی که بیماران کرونایی بستری هستند در بخش های مختلف بیمارستان حضور یافته و با چیدن ۵۴ سفره هفت سین به کادر درمانی این بیمارستان ها اعلام کردند که امسال قلب ها و عیدشان پیش این سربازان شجاع نبرد با ویروس کرونا می باشد.

بعد از چیدن سفره های هفت سین، پزشکان و کادر درمان به نوبت با پوشش های مخصوص این روزها حضور یافته و لحظه های تاریخی و متفاوت نوروز ۹۹ را در قاب دوربین به ثبت رساندند.

خیرین بابلی که تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی به مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل کمک کردند بخشی از این کمک ها برای تقویت روحیه کادر درمانی بوده است.

این قشر جامعه نیز پیش از این با اهداء شیرینی، شیشه های عسل، خشکبار، خرما، میوه و آب میوه های مقوی تلاش کردند بخش کوچکی از زحمت های فراوان این عزیزان را جبران کرده و به آنان روحیه دهند.

شهرستان بابل دروازه ورودی بیماری کرونا به مازندران بود و با شناسایی ۲ شهروندی که به قم سفر داشتند و قرنطینه کردن آنها در بیمارستان ، شیپور ورود کرونا به مازندران را به صدا در آوردند.

بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی بابل، تاکنون بستری بیش از یک هزار نفر بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل به ثبت رسید که تست ۲۵۰ بیمار کرونایی در این شهرستان مثبت اعلام شد و هم اکنون ۴۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری می باشند.

شهرستان ۵۳۱ هزار نفری بابل از هفته گذشته در وضعیت قرمز قرار گرفت و از مردم خواسته شد برای شکست کرونا از خانه خارج نشوند.

هفت بیمارستان آموزشی درمانی هم اکنون زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بابل خدمات درمانی مورد نیاز را به بخشی از مردم مازندران ارائه می دهد.

 این بیمارستان ها شامل آیت الله روحانی ، شهید یحیی نژاد ، شهید بهشتی ، بیمارستان ۱۷ شهریور مرزیکلا ، بیمارستان کودکان امیرکلا ،مرکز ناباروری فاطمه الزهرا  و همچنین بیمارستان پرتو درمانی شهید رجایی بابلسر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha