انگلیس برای مقابله با کرونا قوانین اضطراری وضع کرد

لندن- ایرنا- دولت انگلیس برای مهار شیوع بیشتر ویروس کرونا که تاکنون ۱۰۴ نفر در این کشور کشته بر جای گذاشته است، قوانین اضطراری وضع کرد که به مقامات وزارت بهداشت، پزشکان، پرستاران و پلیس اجازه می‌دهد افرادی را که به این ویروس مشکوک هستند، بازداشت کنند.

این قوانین که در یک سند ۳۲۹ صفحه‌ای تنظیم و روز پنج‌شنبه در تارنمای دولت منتشر شده، همچنین به وزیر کشور انگلیس اجازه می دهد تا بنادر و فرودگاه‌های کشور را در صورت کمبود نیروی کار به حال تعلیق درآورده و یا تعطیل کند.  

طبق قوانین یادشده پزشکان بازنشسته و دانشجویان رشته پزشکی قادر خواهند بود تا برای کاهش فشارها روی دستگاه بهداشتی این کشور، آغاز به کار کنند. همچنین مددکارانی که بتازگی مشاغل خود را ترک کرده‌اند به صورت موقت دعوت به کار خواهند شد.

بر اساس قوانین جدید دولت انگلیس، افراد شاغل می‌توانند به مدت ۴ هفته مرخصی اضطراری درخواست کرده و دولت با اعتباری که در این رابطه تخصیص داده، خسارت مالی شرکت‌ها را جبران خواهد کرد.

همچنین مدارس و مهدکودک‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند ماند. جلسات دادگاه ها هم تا حد امکان به صورت ویدیویی برگزار می‌شود.

بر اساس این قوانین، دولت انگلیس قادر خواهد بود تا برگزاری هرگونه گردهمایی یا تجمعی را محدود یا ممنوع اعلام کند. همچنین با توجه به احتمال افزایش آمار کشته‌شدگان ناشی از ابتلا به کرونا، فرآیندهای اداری صدور جواز کفن و دفن کوتاه‌تر شده و شهرداری‌ها صفر تا صد مسئولیت این موارد را بر عهده خواهند گرفت.

این قوانین در حالی وضع شده است که آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روز به روز در حال افزایش است و نخست وزیر این کشور پیش بینی کرده که این تعداد در هفته‌های آینده افزایش یابد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده تاکنون دو هزار و ۶۸۹ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha