گیلانی ها با شرکت ۸۲ درصدی در صدر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا

رشت - ایرنا- استاندار گیلان از رکورد دار بودن این استان با مشارکت ۸۲ درصدی مردم در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در کشور خبر داد.

ار سلان زارع پنجشنبه شب در گفت و گو ی زنده تلویزیونی با شبکه خبر  افزود: با اطلاع رسانی انجام شده ؛ بدلیل فهم بالای مردم  و اهمیتی که برای سلامتی شان قائل هستند ،طی  روزهای گذشته بیش از ۸۰ درصد مردم به پویش در خانه بمانیم به توصیه های بهداشتی و مراقبتی پزشکان و متخصصان و مسئولان توجه کردند.

وی خاطرنشان کرد: با مشارکت بسیار ارزنده مردم،  گیلان رکورد دار اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در بین استان‌های کشور است.

زارع یادآور شد:  در کمتر از یک هفته  از اجراح طرح یاد شده ؛  ۸۲ درصد مردم گیلان در این طرح شرکت کردند.

 وی با اشاره به خلوت بودن اماکن گردشگری و بازارها در استان در آستانه نوروز تصریح کرد:  علیرغم اینکه گیلان هر ساله در چنین روزهایی شاهد حضور مردم در اماکن و بازارها بود؛  اکنون شاهد حضور اقلیت مردم  در این مکان ها هستیم.

وی با اشاره به توجه  بیشتر هموطنان  به پرهیز از سفر گفت: ورودی ها و خروجی های استان طی سه روز اخیر منتهی به آغاز سال نو  نسبت به سال گذشته و بهمن ماه گذشته شاهد کمترین تردد بوده است.

وی میزان کاهش تردد را در حال حاضر نسبت به ماه گذشته و مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۵ درصد عنوان کرد.

استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت تداوم پرهیز از سفر به گیلان طی روزهای آتی تصریح کرد: هموطنان به سبب توجهی که به سلامتی خود دارند و نمی خواهند در حق خود و خانواده شان و دیگران اجحاف کنند از سفر پرهیز می کنند.

وی تصریح کرد: در این شرایط در خانه بمانیم و پس از شکست کرونا باهم جشن شامانی بگیریم و گیلانی ها میزبان خوب و شایسته ای در تابستان برای هموطنان خواهند بود.

کادر درمانی خسته است؛ فشار را مضاعف نکنیم

وی گفت:  امروز  از سویی کادر درمانی  به دلیل فشارهای کاری عمده‌ای که از ابتدای شروع این ویروس ایجاد شده خسته شده اند و بیمارستان های دولتی و خصوصی نیز از سوی دیگر  امکان پذیرش تعداد بیشتری را برای بستری شدن ندارند؛ چرا که، در حال حاضر نیز  مبتلایان زیادی داریم که تحت درمان هستند و  این روند همچنان  ادامه دارد ، اگرچه به ثبات نسبی رسیده ایم.

وی تصریح کرد:  پایش انجام شده  نیز به همین منظور انجام شده  و  از جمعیت بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر شرکت کننده در طرح ملی بسج مبارزه با کرونا در گیلان  ( معادل ۸۲ درصد جمعیت استان) تنها  سه هزار و ۵۰۰ نفر دارای علائم تشخیص داده شده که  فقط حدود ۸۰۰ نفر نیاز به بستری شدن داشتند .

استاندار گیلان اضافه کرد: تعدادی از افرادی که به تازگی در این طرح شناسایی و در بیمارستان بستری شده بودند بهبود یافتند و در آستانه نوروز به آغوش خانواده های شان بازگشتند و چند نفری نیز  برای بهبودی کامل در نقاهتگاهها حضور دارند.

 گیلان جزو پنج استان نخست آلوده به ویروس کرونا است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha