سباستین کو: احتمال تعویق المپیک توکیو وجود دارد

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی اذعان داشت که به دلیل شیوع ویروس کرونا احتمال تعویق زمان برگزاری المپیک توکیو در سال جاری وجود دارد اما تاکید کرد که برای اتخاذ تصمیمی قطعی هنوز خیلی زود است.

همزمان با افزایش شمار ورزشکارانی که نگرانی خود را بابت شرایط فعلی بروز داده‌اند، مقامات المپیک روز گذشته (چهارشنبه)  تصدیق کردند که هیچ راه‌حل «ایده‌آلی» وجود ندارد.

اپیدمی جهانی کووید-۱۹ در تقویم ورزشی جهان آشوب به پا کرده است و در چشمگیرترین تصمیم اتخاذ شده در خصوص یک رویداد، مقامات اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کردند که یورو ۲۰۲۰ با یک سال تعویق در سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

«توماس باخ» رییس کمیته بین المللی المپیک هفته جاری اعلام کرد که آغاز المپیک توکیو در موعد مقرر (۲۴ جولای) همچنان اولویت و هدف اصلی این نهاد جهانی است.

با این حال، «سباستین کو» که یکی از اعضای کمیته هماهنگی بازی های المپیک توکیو نیز محسوب می‌شود، با اذعان به احتمال تعویق این تورنمنت گفت: این احتمال وجود دارد؛ در شرایط فعلی هر چیزی ممکن است.

وی ادامه داد: اما فکر می‌کنم بدون شک موضعی که ورزش جهان اتخاذ کرده و به طور قطع حس و حال اتاق کنفرانس روز گذشته با حضور اعضای کمیته بین المللی المپیک و سایر فدراسیون‌ها، این است که هیچکس نمی‌گوید «هرچه پیش آید مهم نیست ما به راهی المپیک می‌شویم.»

کو افزود: اما این تصمیمی نیست که در مقطع کنونی گرفته شود.

کو که در اعطای امتیاز میزبانی المپیک ۲۰۱۲ به لندن نقش کلیدی را ایفا کرده بود، معتقد است که موکول کردن المپیک به سال ۲۰۲۱ مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

وی در این باره نیز گفت: این پیشنهاد به نظر آسان می‌آید اما واقعیت این است که فدراسیون‌های عضو اغلب به منظور برگزاری رقابت‌های جهانی خود، از به تعویق افتادن المپیک اجتناب می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha