جلالی بر لزوم توجه جدی افکار عمومی جهان به جنایات آمریکا علیه ملت ایران تاکید کرد

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران با توجه به محدودیت‌های بوجود آمده در روسیه در پی شیوع ویروس کرونا در پهناورترین کشور جهان، به صورت ویدئو کنفرانس با مسئولین دانشگاه دولتی سن پترزبورگ گفت وگو و بر لزوم توجه جدی افکار عمومی جهان به جنایت آمریکا علیه ملت ایران تاکید کرد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، در این گفت وگوها، کاظم جلالی ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته از سوی دولت روسیه برای حمایت از ایران در مقابله با شیوع ویروس کرونا، به تشریح  تاثیر تحریم های غیر انسانی آمریکا در مبارزه ایران بر علیه ویروس کرونا پرداخت.

وی اظهار داشت: در چنین شرایطی که همه کشورها باید با وحدت و یکپارچکی به مقابله با این بیماری فرا گیر بپردازند متاسفانه شاهد هستیم که آمریکا با اعمال و تشدید تحریم ها مانع از دسترسی مردم ایران به تجهیزات پزشکی و داروی می شود.

جلالی ادامه داد: مقامات کاخ سفید با وقاحت از این موضوع ابراز خوشنودی می کنند حال آنکه رفع تحریم های ضد بشری امریکا در این شرایط و غلبه بر این ویروس خطرناک که اکنون همه کشورها در گیر آن هستند، مستلزم اقدامات یکپارچه، هماهنگ و دسترسی همه کشورها به تجهیزات مورد نیاز در این جنگ جهانی است.

در این گفت وگوی تصویری، مسوولان دانشگاه دولتی سن پترزبورگ ضمن تائید مواضع سفیر ایران، آمادگی خود را برای انعکاس این شرایط و روشنگری افکار عمومی در خصوص اقدامات ضد انسانی آمریکا در تحریم لوازم پزشکی و دارویی ایران، اعلام کردند.

در ادامه، آندری یوشین معاون بین الملل دانشگاه دولتی سن پترزبورگ و الکسی آندریف رئیس مرکز مطالعات جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه سن پترزبورگ گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای گسترش روابط ایران و روسیه ارایه کردند.

راه اندازی مرحله دوم آموزش آنلاین زبان فارسی توسط مرکز زبان فارسی دانشگاه که تا آخر ماه مارس سال جاری انجام خواهد شد، انتشار مجموعه ای از نثر فارسی معاصر به زبان روسی، تدوین تاریخ روابط ایران و روسیه در دوره صفوی بر اساس اسناد آرشیوی روسیه به زبان روسی، راه اندازی سامانه معرفی و آموزش هنر ایرانی در همکاری با موزه آرمیتاژ بصورت مجازی و کار مشترک با دانشگاههای شریف و تهران برای حمایت از دانشمندان جوان دو کشور از جمله مواردی بود که توسط اساتید روسی در سنپترزبورگ به اطلاع سفیر ایران رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha