پرداخت حق بیمه اهالی موسیقی توسط صندوق اعتباری هنر

تهران- ایرنا- صندوق اعتباری هنر با توجه به تعطیلی رویدادهای هنری و کنسرت‌ها از هفته اول اسفند به دلیل شیوع بیماری کرونا و در اقدام حمایتی از سوی دولت حق بیمه سه ماه اول هنرمندان حوزه موسیقی از سوی دولت پرداخت شد.

در پی ارسال نامه مورخ ۱۲ اسفند انجمن صنفی هنرمندان موسیقی کشور به ریاست محترم جمهور، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر محترم کار و امور اجتماعی و رئیس محترم سازمان تامین اجتماعی، و طرح درخواست پرداخت حق بیمه هنرمندان موسیقی از سوی دولت محترم به اسطه تعطیلی کسب و کار هنرمندان حوزه موسیقی در بحران اخیر، خوشبختانه امروز حمیدرضا نوربخش، عضو هیات مدیره صندوق اعتباری هنر، از پرداخت حق بیمه هنرمندان حوزه موسیقی برای حداقل سه ماه بهار ۱۳۹۹ از سوی صندوق، به عنوان نهاد متولی امور بیمه هنرمندان، خبر داد.

انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ضمن ابراز خوشوقتی از این تصمیم و حل بخشی از مشکلات اهالی موسیقی کشور در این موقعیت دشوار، لازم می‌داند از اقدامات و پیگیری‌های تمام افراد، مدیران و هنرمندانی که به نوعی در انجام این مهم، مشارکت داشتند، قدردانی کرده و سپاسگزار تلاش‌های مجدانه آنان باشد. 

امید که دولت محترم همچنان حمایت‌های لازم را از تمام اقشار آسیب‌پذیر کشور و به تبع آن، هنرمندان این مرز و بوم، دریغ نکند و توجه به این قشر فرهنگی و برآوردن مطالبات بر حق آنان را در دستور کار خود قرار دهد.

ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

بیماری کرونا که از چهارشنبه ۳۰ بهمن در ایران مشاهده شد و تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۰۴۶ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۸۴۰۷ نفر رسید.

با توجه به شیوع این بیماری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همه رویدادهای هنری و فرهنگی از جمله کنسرت‌ها را از هفته اول اسفند گذشته برای جلوگیری از شیوع آن تعطیل کرد. 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha