۱۱۵ هزار نفر در مبادی استان سمنان تب سنجی شدند

سمنان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۱۱۵ هزار و ۷۳۱ نفر از ۱۳ تا ۲۹ اسفند ۹۸ در مبادی ورودی و خروجی این استان توسط امدادگران این جمعیت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پایش و تب‌سنجی شدند.

مظفر محمدخانی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۶۱ نفر از افراد تب‌سنجی شده در مبادی استان سمنان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بودند که به مراکز بهداشتی ارجاع شدند.

وی تصریح کرد: سرنشینان ۳۸ هزار و ۵۵۸ خودرو عبوری از مبادی ورودی و خروجی استان سمنان از خدمات پایگاه‌های غربالگری و تب‌سنجی بهره‌مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بیان کرد: ۷۶۶ داوطلب و نیروی انسانی این جمعیت در استان در ۲۲ پایگاه غربالگری و تب سنجی مشغول به خدمت رسانی به منظور پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا هستند.

وی ابرازداشت: از ابتدای شروع طرح غربالگری و تب‌سنجی در پایگاه‌های هلال احمر استان سمنان از توان لجستیکی شامل ۶۲ دستگاه آمبولانس، ۱۶ خودرو کمک دار سبک و ۷۴ خودروی سبک استفاده شده است.

محمدخانی، با اشاره به خدمات ارائه شده در پایگاه‌های غربالگری جمعیت هلال احمر استان سمنان، خاطرنشان کرد: خدمات داوطلبان این جمعیت شامل تب سنجی و توزیع بروشور آموزش پیشگیری از ویروس کرونا و آگاه‌سازی مردم برای مقابله با این بیماری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان یادآور شد: در صورت تب بالا و مشکوک بودن افراد، برای اقدامات تشخیص تخصصی، مسافران به بخش بهداشت و درمان مستقر در محل هدایت می‌شوند.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان روز پنجشنبه به ۵۹۳ نفر رسید.

طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، استان سمنان در شاخص نسبت مبتلایان به کل جمعیت، پس از استان قم، در رتبه دوم کشور قرار دارد.

ضدعفونی کردن شهرهای استان سمنان و حتی تعدادی از روستاها توسط نیروهای شهرداری، سپاه و گروه های مردمی هم چنین کنترل ورود و خروج با شهرها با تب سنجی و غربالگری از برنامه های مهمی است که این روزها شهروندان شاهد اجرای آن در مبارزه با کرونا هستند.

مدارس و دانشگاه های این استان نیز به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان سال جاری تعطیل شده است.شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها