«موساد» متولی واردات کیت های آزمایش کرونا به مناطق اشغالی

تهران- ایرنا- مقامات صهیونیستی اعلام کردند که موساد (سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی) تعداد انبوهی از کیت های آزمایش کرونا را وارد مناطق اشغالی وارد کرده است.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، موساد بسته ای شامل ۱۰۰ هزار کیت آزمایش کرونا را از کشورهای عربی خلیج فارس که اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند اما همکاری های سطح پایین امنیتی در منطقه با اسرائیل داشته اند، وارد کرده است.

این درحالی است که وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی طبق آخرین آمار خود شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی را ۵۲۹ نفر اعلام کرده است.

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بدون اشاره به جزئیات ماجرای وارد کردن کیت های آزمایش کرونا در بیانیه ای اعلام کرد که موساد و دیگر آژانس ها برای کمک به بحران کرونا تجهیزات حیاتی و لازم از خارج آورده‌اند.

آژانس های جاسوسی و امنیتی اسرائیل زیر نظر دفتر نخست وزیر فعالیت می کنند. واردات تجهیزات پزشکی در بحبوحه بحران همه گیری کرونا در سراسر جهان، سوالاتی را در مورد نقش یک سازمان جاسوسی در فرایندی دیپلماتیک به وجود می آورد.

بعلاوه ابهاماتی در این مورد وجود دارد که لوازم تهیه شده توسط موساد شاید آلوده و غیرقابل استفاده باشند. با اینحال «موشه سیمان توو» مدیر کل وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی از اقدام موساد در تدارک «کیت های مهم و کاربردی» قدردانی کرد.

 شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که موساد در اقدامی غیر معمول کارشناسان سایبری را در راستای کمک به نوشتن نرم افزاری برای مدیریت ویروس کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است.

شاخه دیگر آژانس های جاسوسی و امنیتی اسرائیل نیز در روزهای اخیر برای کنترل ویروس کرونا مداخله کرده اند. سیمان توو از شین بت سرویس امنیت داخلی هم بخاطر ایفای نقش در اقدامات پیشگیرانه در گسترش ویروس کرونا تشکر کرد. شین بت پس از تایید کابینه نتانیاهو، از ابزارهای امنیتی برای ردیابی تلفن های همراه اشخاص در راستای مقابله با کرونا استفاده می کند.  

عملیات موساد برای واردات کیت های آزمایش کرونا ظاهرا به اندازه ای مخفیانه صورت گرفته که وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی مدعی بی اطلاعی نسبت به این موضوع کرد.

یسرائیل کاتس وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در گفتگو با رادیو ارتش اسرائیل مدعی شد: من هم همانند شما از این گزارش آگاه شدم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha