اعمال محدودیت در بازار و جاده‌های ورودی گتوند

دزفول-ایرنا- در راستای افزایش نظارت‌های بهداشتی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تمام محورهای ورودی شهرستان گتوند به جز مسیر اصلی سه راهی گتوند-شوشتر-دزفول و جاده بخش عقیلی به شوشتر از سمت روستای دشت بزرگ مسدود می‌شوند.

به گزارش ایرنا طبق مصوبات نشست مشترک شورای تامین و شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان گتوند در روز پنجشنبه و با توجه به افزایش ترددها و امکان شیوع ویروس کرونا، علاوه بر اعمال محدودیت در محورهای ورودی شامل جاده روستای آبید علیباز به دزفول، روستای کوشکک به شوشتر و دهستان کیارس بخش مرکزی گتوند به سردشت دزفول و لالی و همچنین جاده روستاهای بخش عقیلی به شهرستان های لالی و مسجد سلیمان، مسیر بازار اصلی گتوند از ابتدای خیابان استقلال تا حد فاصل خیابان وحدت (خیابان مصلا)  نیز مسدود می‌شود.

همچنین براساس مصوبه نشست مشترک شورای تامین و شورای سلامت مقرر شد از ورود خودروهای غیربومی در ورودی‌های شهرستان گتوند ممانعت شود.

این محدودیت‌ها براساس تصمیم شورای تامین و شورای سلامت شهرستان گتوند از روز جمعه اجرا و تا اطلاع بعدی ادامه دارد.

 در این نشست تاکید شد، اصناف و بازاریان به جز فروشندگان مواد خوراکی، اقلام بهداشتی و ضروری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع بعدی از باز کردن فروشگاه‌ها خودداری کنند.

همچنین در این نشست بر رعایت توصیه‌های بهداشتی، خودداری از تجمعات و ترددهای غیرضروری در معابر، خیابان‌ها و اماکن عمومی و خودداری از سفر تا ریشه‌کنی ویروس کرونا تاکید شد.

به گزارش ایرنا، ۲ ایستگاه تب سنجی برای اجرای طرح غربالگری، پایش و کنترل رانندگان و سرنشینان کامیون‌ها و خودروهای سواری و شناسایی افراد مشکوک به کرونا در نزدیکی روستای دشت بزرگ  و جاده اصلی ورودی شهرستان گتوند با همکاری ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی در نزدیکی شهر جنت مکان مستقر شده است.

 درصورت مشاهده علائم اولیه در جاده‌های ورودی و نقاط مختلف شهرستان، افرادمشکوک به مراکز درمانی معرفی و درصورت مثبت بودن آزمایش آنها قرنطینه شده و به بیمارستان بزرگ دزفول اعزام می‌شوند.

به گزارش ایرنا، مسیرهای ورودی بازارچه شهرداری گتوند نیز هفته گذشته با مصوبه شورای تامین و شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان گتوند برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مسدود شده بود.

تاکنون نتیجه آزمایش سه بیمار در گتوند به ویروس کرونا مثبت اعلام شده که ۲ نفر از این افراد در بیمارستان بزرگ دزفول فوت کرده‌اند.

فرماندار گتوند ۲۴ اسفندماه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، شرایط برای پذیرش مسافران در نوروز ۹۹ در شهرستان گتوند فراهم نشده است.

عبدالرضا احسانی نیا از همه هموطنان عذرخواهی کرد و از مردم دیگر مناطق کشور خواست از سفر نوروزی به شهرستان گتوند خودداری و سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.

به گزارش ایرنا عملیات ضد عفونی و گندزدایی شهرها و روستاهای شهرستان گتوند از ابتدای شیوع ویروس کرونا به همت نیروهای مردمی و گروه‌های جهادی، سپاه و بسیج، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دیگر دستگاه‌های اجرایی در حال اجرا است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها به عموم شهروندان توصیه کرده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در خانه بمانند وسفرهای درون و برون شهری را بسیار محدود کنند و در ایام تعطیلات نوروزی به پویش"در خانه بمانیم" بپیوندند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha