۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 2969
کد خبر: 83721288
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نگرانی روسیه از تداوم کاهش قیمت نفت

مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با ابراز نگرانی از کاهش پی درپی قیمت نفت اعلام کرد: کاهش قیمت نفت به سود دولت روسیه نیست و این کشور به دنبال راهی برای افزایش قیمت نفت است.

دمیتری پسکوف امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران و در واکنش به بازگشت روسیه به توافق اوپک پلاس با بیان این مطلب افزود: همه می دانیم که قیمت فعلی نفت به هیچ وجه به سود دولت روسیه نیست و ما می خواهیم که قیمت ها بالا برود.

وی در پاسخ به این پرسش که روسیه قصد بازگشت به توافق اوپک پلارس را برای کنترل قیمت ندارد، گفت: این اقدام بستگی به وضعیت بازارهای بین المللی دارد و شرایط تکلیف ما را روشن خواهد کرد.

در همین پیوند، لئونید فدون معاون شرکت نفت لوک اویل (از شرکت‌های نفتی بزرگ روسیه) پیش بینی کرد: قیمت نفت در بازار جهانی ممکن است به زیر ۲۰ دلار برای هر بشکه سقوط کند.

وی درباره پیش بینی سقوط بهای نفت افزود: ما تجزیه و تحلیل فنی کردیم. البته مانند هر آنالیز فنی این براورد و ارزیابی ما تخمینی است. 

معاون شرکت لوک اویل گفت: بر اساس نتیجه تجزیه و تحلیل فنی، سطح نخست مقاومت در برابر کاهش بهای نفت در بازار جهانی در زمان حاضر دیده می شود.

وی ادامه داد: ما شاهد هستیم که این سطح بشکه ای ۳۲ دلار است و سطح دوم مقاومت دربرابر سقوط بهای نفت بین ۱۵ تا ۲۰ دلار برای هر بشکه خواهد بود. 

توافق نفتی میان اوپک و روسیه حدود دو هفته پیش، پس از مخالفت عربستان با کاهش تولید بیشتر به دلیل شیوع کرونا پس از سه سال پایان یافت.

پیش از برگزاری این جلسه نیز انتظار می‌رفت توافق با مخالفت روسیه همراه شود. رییس جمهوری روسیه پیشتر از قیمت‌های کنونی نفت دفاع کرده بود و به همین دلیل ‌مخالفت این کشور با تعمیق توافق تولید، دور از ذهن نبود.

عربستان سعودی پس از لغو توافق، به برخی کشورهای خریدار نفت خود پیشنهاد فروش نفت به بهای ۲۵ دلار کرد و این مساله روند کاهش بهای نفت را سرعت بخشید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha