انگلیس از بیم کرونا نیروهای خود را از عراق فراخواند

لندن – ایرنا – با افزایش آمار ابتلا به کرونا در سراسر جهان، وزیر دفاع انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که این کشور تعدادی از نظامیان خود را عراق فراخوانده است.

«بن والاس» با صدور بیانیه‌ای بدون اشاره به ارتباط تصمیم لندن با بحران کرونا، مدعی شد که در ماه‌های اخیر سرعت عملیات آموزش نیروهای عراقی کاهش یافته و او در موقعیتی قرار گرفته که تعدادی از پرسنل این کشور را بازگرداند. 

بر اساس این گزارش، انگلیس ۴۰۰ تن از نظامیان خود را از عراق خارج خواهد کرد و عملیات ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عراق به مدت ۶۰ روز متوقف می‌شود. 

این تصمیم پس از آن گرفته شد که دولت انگلیس برای مهار کرونا در این کشور، سیاست‌های سختگیرانه‌ای را وضع کرده و برای اجرای آن ارتش را به حالت آماده باش درآورده است.

همچنین پایگاه التاجی، محل حضور نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در ۳۰ کیلومتری شمال بغداد چهارشنبه گذشته هدف ۱۹ راکت کاتیوشا قرار گرفت که در جریان آن چهار نظامی آمریکایی و انگلیسی کشته و ۲۶ نظامی دیگر زخمی شدند.

وزیر دفاع انگلیس مدعی شد که دولت لندن همچنان نقش فعالی در ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در عراق و سایر کشورها خواهد داشت، و به حفظ امنیت این کشور متعهد می‌ماند.

آمار ابتلا به کرونا در سراسر جهان روز به روز در حال افزایش است و تاکنون ۲۲ هزار و ۹۱۷ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۹ هزار و ۲۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha