شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان اصفهان به ۱۶۴۶ تَن رسید

اصفهان - ایرنا - شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان اصفهان در آخرین روز سال ۹۸ به یکهزار و ۶۴۶ تَن رسید و این خطه، رتبه دوم کشوری را پس از تهران در این زمینه دارد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه بیست و نهم اسفند اعلام کرد:ه تاکنون ۱۸ هزار و ۴۰۷ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۲۸۴ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و پنج هزار و ۹۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

امروز اصفهان مانند چند روز اخیر از استان‌هایی بود که بیشترین موارد ابتلای جدید را داشت و با ۱۰۸ مورد مثبت جدید پس از تهران قرار گرفت.

در مجموع با احتساب موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا، بیشترین تعداد مبتلایان به ترتیب در استان تهران با چهار هزار و ۳۹۷، اصفهان یکهزار و ۶۴۶ و مازندران یکهزار و ۵۵۲ تَن هستند.

استان اصفهان همچنان در وضعیت قرمز در زمینه بیماری کرونا بسر می‌برد هرچند امروز علیرضا رییسی معاون وزارت بهداشت اعلام کرد که این خطه همراه ۱۰ استان دیگر، کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا را داشت که این نشان‌دهنده رعایت موارد از طرف مردم است.

این نکته قابل ذکر است که در استان اصفهان با توجه به فعالیت ۲ دانشگاه علوم پزشکی، امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

زمانی که وزارت بهداشت آمار روزانه ابتلا به بیماری کرونا را اعلام می کند درواقع از مجموع آمار و اطلاعات ۲ دانشگاه علوم پزشکی مذکور و همه ۲۴ شهرستان را سخن می‌گوید.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، تعداد بیماران مبتلا به کرونا در ۲۲ شهرستان زیر پوشش این دانشگاه را یکهزار و ۲۸ تَن اعلام کرد و گفت: تاکنون ۸۵ تَن از بین آنها جان باخته‌اند.

آرش نجیمی با بیان اینکه از بین بیماران مبتلا، تاکنون ۵۱۹ نفر بهبود یافتند و ۴۲۴ نفر بستری هستند، افزود: در زمان حاضر در کلانشهر اصفهان بیماری مشکوک یا مبتلا به کرونا در چهار بیمارستان مرجع خورشید، عیسی بن مریم، امین و غرضی پذیرش می شوند و هنوز بیمارستان جدیدی برای این منظور اضافه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم نکات بهداشتی و توصیههایی مانند در خانه ماندن و مسافرت نکردن را رعایت کنند، نتایج آن را یک تا ۲ هفته آینده خواهیم دید و اینگونه نیست که نتیجه آن بلافاصله حاصل شود.

نجیمی گفت: آمار اعلام شده در باره بیماران قطعی مبتلا به کرونا مربوط به افرادی است که از آنها نمونه آزمایشگاهی گرفته‌ایم و ممکن است ده‌ها برابر آن، افرادی باشند که تاکنون از آنها نمونه‌گیری نشده، علائم بیماری در آنها خفیف است یا هنوز علائم بیماری بروز نکرده است.

وی اضافه کرد: این افراد کماکان در جامعه تردد می‌کنند و می توانند باعث انتقال ویروس کرونا به تعداد زیادی از مردم شوند به همین دلیل این موضوع یک هشدار و زنگ خطر جدی است زیرا نمی دانیم در جامعه واقعا چه افرادی سالم یا ناقل ویروس هستند.

نجیمی، تنها راه شناخت این افراد را استفاده از کیت‌های تشخصی دانست و تصریح کرد: با توجه به محدودیت های موجود فقط از افراد بستری در بیمارستان ها  نمونه آزمایشگاهی برای کیت‌های تشخصی گرفته می‌شود و امکان نمونه‌گیری از همه مردم وجود ندارد.

دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز دیروز چهارشنبه تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل را بیش از ۵۰۰ نفر اعلام کرد و آخرین آمار اعلامی از سوی این دانشگاه در باره تعداد افراد جان‌باخته حدود ۵۰ نفر است.

اصفهان بیش از پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۶.۵ درصد از جمعیت کل کشور را شامل می شود.

با در نظر گرفتن آمار امروز، این استان حدود ۹ درصد از بیماران مبتلا به کرونا و حدود ۱۰ درصد از جان باختگان این بیماری را دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha