۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۷
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83721243
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

صربستان برای مقابله با کرونا، پروازهای مسافری را تعلیق کرد

بلگراد - ایرنا - دولت صربستان روز پنجشنبه به منظور جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا تصمیم گرفت که از ساعت 12 به وقت محلی تردد هواپیماهای مسافربری از فرودگاه بین المللی نیکولا تسلا بلگراد در صربستان تا اطلاع ثانوی متوقف شود.

به گزارش ایرنا، فرودگاه نیکولا تسلا بلگراد صربستان برای تمامی پرواز های بشر دوستانه و ترافیک باری باز خواهد ماند و همچنین حریم فضایی صربستان برای عبور تمامی پروازها باز است.

همچنین قرار است دولت اتخاذ اقدامات سخت گیرانه را در مرزهای زمینی این کشور مورد بررسی قرار دهد.

دولت صربستان از تمامی امکانات خود برای جلوگیری از بیشتر آلوده شدن مردم به ویروس کرونا استفاده کرده تا اینکه سیستم مراقبت های بهداشتی و درمانی کشور بتوانند از بیماران به خوبی محافظت کنند.

بنا به اطلاعیه های مراکز بهداشتی و درمانی صربستان تا کنون 97 نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند و هیچ موردی از مرگ و میر بخاطر این ویروس در این کشور اعلام نشده است.

«آلکساندر ووچیچ» رئیس جمهور صربستان روز سه شنبه 27 اسفند پس از نشست دولت، در برنامه تلویزیونی مشترک با «آنا برنابیچ» نخست وزیر این کشور، تدابیر دولتش برای مقابله با گسترش ویروس کرونا را اعلام کرد.

ووچیچ در این برنامه تلویزیونی، حضور تمامی افراد در خیابان ها به استثنای افراد خاص، از  ساعت ۲۰ تا ۵ بامداد را ممنوع اعلام کرد.

وی افزود : نیروهای ارتش صربستان کنترل تمامی مرزهای کشور و بیمارستان ها در کشور را بر عهده خواهند داشت.

براساس تدابیر اتخاذ شده توسط دولت صربستان، حضور افراد سالمند بالاتر از ۶۵ سال در شهرها و افراد بالاتر از 70 سال در روستاها ممنوع می باشد و دولت برای این افراد تسهیلاتی را فراهم خواهد آورد.

بر اساس تصمیم دولت صربستان در حالت اضطراری در کشور به منظور جلوگیری از آلوده شدن تعداد بیشتر مردم به ویروس کرونا، تصمیم گرفته شد که گروهی از افراد که می توانند از خانه کار کنند نیازی به حضور آنان در ادارات و شرکت ها نیست و حقوق آنها نیز به طور کامل پرداخت می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha