طرح تولید محتوای اداره تبلیغات اسلامی آستارا الگوی کشوری شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره تبلیغات اسامی آستارا گفت: طرح تولید محتوای مجازی این اداره، در ستاد مرکزی سازمان تبلیغات اسلامی انتخاب و برای اجرا به اداره‌های تابعه سراسر کشور ابلاغ شد.

حجت الاسلام حسینعلی رضازاده روز پنجشنبه گفت: به دنبال خانه نشینی مردم برای جلوگیری از شیوع ویروس و بیماری کرونا، با همکاری روحانیان و علمای آستارا فیلم های سه دقیقه ای از سخنرانی های روحانیان را با موضوعات دینی، فرهنگی و بهداشتی تهیه و در شبکه های اجتماعی منتشر می کنیم.

وی افزود: تقوا، معنویت و انفاق، شناسایی و ترغیب خیران برای خدمت به مردم، پیشرفت تحصیلی فرزندان در خانه، زندگی صمیمی در جمع خانواده ها در روزهای کرونایی و دعا و مناجات با پروردگار از موضوعات محتواهای تولیدی است.

وی ادامه داد: تعطیلی مکان های مذهبی نظیر مساجد و منابر تکلیف شرعی و دینی علما در قبال مردم را ساقط نمی کند و  امر تبلیغ دین و توصیه های خودمراقبتی و بهداشتی را در فضای مجازی ادامه می دهیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: روحانیان آستارا علاوه بر تبلیغات دینی در شبکه های اجتماعی، در عملیات ضدعفونی شهرها نیز مشارکت می کنند و اجرای شرعی و بهداشتی آئین های کفن و دفن مبتلایان فوت شده از کرونا را نیز به نوبت انجام می دهند.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) از چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۶۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده و مردم برای جلوگیری از سرعت انتشار ویروس و در امان ماندن از ابتلا به آن، در خانه ماندن را پیشه می کنند و استقبال از فضای مجازی و استفاده از برنامه های آن در این ایام افزایش یافته است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha