کوید۱۹ در گیلان؛ از بستری شدن ۱۱۰۰ بیمار تا تعطیلی آرامستان ها در گیلان

رشت – ایرنا - کرونا خواب و تعطیلی ندارد ؛ و در بیست و نهمین روز از اسفندماه و در آستانه نوروز ؛ همچنان بدنبال به دام انداختن آدمیان در جامعه می چرخد ؛ امروز نیز کووید ۱۹ محور بیشتر خبرهای خروجی سایت ایرنای گیلان را به خود اختصاص داده است.

بستری ۱۱۰۰ بیمار در گیلان؛ مردم صدای دردمندانه کادر پزشکی را برای در خانه ماندن بشنوند، ، گیلان همچنان جزو پنج استان کانون شیوع ویروس کروناست،لزوم تهیه نقشه مناطق آلوده به ویروس کرونا در آستارا، اجرای صد در صدی طرح مبارزه با کرونا در سه شهرستان گیلان از اهم اخبار کرونایی بر خروجی سایت ایرنای گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته است .

امروز خبرنگاران ایرنا  هم در مقابله با کرونا از پا ننشسته و با تهیه گزارش هایی  تحت عنوان روایت یک خبرنگار جوان از روزهای جدال با کرونا و  از هزار و یک شب تا پاپیه ماشه برای مقابله با کرونا با موضوعات مختلف سعی داشتند تا همدلی مردم برای مقابله با این بیماری را به نمایش بگذارند .

بستری ۱۱۰۰ بیمار در گیلان؛ مردم صدای دردمندانه کادر پزشکی را بشنوند

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت و درمان در مدیریت کرونا در گیلان با ابراز نگرانی شدید از ترددهای بین شهری و درون شهری  خواستار توجه جدی مردم به توصیه های بهداشتی و ماندن در خانه برای حفظ سلامت خود و خانواده هایشان شد.

دکتر محمد حسین قربانی تاکید کرد  جامعه بهداشت و درمان ما با خستگی مفرطی  و کمبود امکانات و تجهیزات و تخت های بیمارستانی نمی تواند پاسخگوی بحران جدیدی باشد.

گیلان همچنان جزو پنج استان کانون شیوع ویروس کروناست

  استاندار گیلان  نیز در سخنانی اعلام کرد که  این استان همچنان جزو پنج استان کانون شیوع ویروس کرونا ست و پراکندگی این بیماری در همه مناطق استان وجود دارد.

اجرای ۱۰۰ درصدی طرح مبارز با کرونا در سه شهرستان گیلان

تلاش ها همچنان برای مقابله با کووید ۱۹ در گیلان تداوم دارد ، در همین رابطه جانشین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از اجرای  طرح ملی مبارزه با کرونا در سه شهرستان این استان به صورت کامل و ۱۰۰ درصدی خبر داده است.

توزیع چهار هزار بسته حمایتی بین خانوارهای متاثر از کرونا در گیلان

 دکتر هاجر تحریری نیک صفت رئیس مجمع خیرین گیلان با اشاره به آغاز توزیع چهار هزار بسته حمایتی در بین خانواده های متاثر از کرونا  گفته است که توزیع این تعداد بسته های حمایتی هر بسته به ارزش ۴۰۰ هزار تومان در بین خانواده های متاثر از بیماری کرونا در حال انجام است.

تمامی آرامستان ها و گلزارهای رشت هنگام سال تحویل تعطیل است

در مقابله با کرونا؛  مسئولان اهتمام جدی  دارند تا زنجیره این ویروس را هر چه سریعتر قطع کنند  ؛ تعطیلی آرامستانها و گلزارهای شهدا و  لغو برگزاری نماز جمعه از موضوعاتیست که در اخبار  ۲۴ ساعت گذشته سایت ایرنای گیلان به آن پرداخته شده  است .

در همین راستا، فرماندار رشت خبر از تعطیلی تمامی آرامستان ها و گلزارهای شهدا رشت هنگام سال تحویل  برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا داده است.

نماز جمعه در سراسر گیلان برگزار نمی شود

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان هم گفت: نماز جمعه این هفته فردا "اول فروردین" در سراسر استان برگزار نمی شود.

نقشه مناطق آلوده به ویروس کرونا در آستارا تهیه می‌شود

در اخبار مربوط به شهرستان ها نیز  خبرنگار ایرنا در آستارا ؛ به نقل از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا تهیه نقشه مناطق آلوده به بیماری کرونا در این شهرستان را، برای هدف‌گذاری دقیق‌تر جهت مهار کامل شیوع ویروس و درمان بیماران خواستار شده  است.

سامان ساسانیان خواسته تا با تهیه این نقشه مناطق آلوده و ضد عفونی آستارا مشخص شود.

از هزار و یک شب تا پاپیه ماشه برای مقابله با کرونا

امروز خبرنگاران ایرنای گیلان همچون روزهای قبل تهیه گزارش هایی در رابطه با کووید ۱۹ را در دستور کار خود قرار دادند.

خبرنگار در گزارشی تحت عنوان "از هزار و یک شب تا پاپیه ماشه برای مقابله با کرونا" گزارشش را با  بحران هایی که امسال گیلان گذرانده آغاز کرده و   در طول گزارش به همدلی و مسئولئیت های فردی در این برهه از زمان اشاره  و به نقل از افراد مختلف به لزوم توجه به هشدارها نیز تاکید کرده است.

همچنین در گزارش دیگری از بندر انزلی  با عنوان  خاطرات یک خبرنگار جوان از روزهای جدال با کرونا خبرنگار مخاطب را بامهارت و  بسیار جذاب  با خاطرات یک خبرنگار همراه می کند  که بر کرونا غلبه کرده و لحظاتی که گذرانده و توصیه ها را از زبان وی آورده است .

امید که اخبار سال آینده ایرنا سرشار از شادی ، امیدواری ، وقایع خوش و بهروزی برای همگان باشد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha