بعیدی‌نژاد: اروپا برای مقابله با کرونا با مشکلات زیادی روبروست

لندن – ایرنا – سفیر ایران در انگلیس با اشاره به بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان که تاکنون ۸ هزار و ۹۹۹ نفر بر اثر ابتلا به آن جان باختند، گفت: کشورهای جهان به‌ویژه در اروپا برای اعلام تعطیلی جهت مقابله با کرونا با مشکلات زیادی روبرو هستند.

«حمید بعیدی نژاد» روز پنجشنبه (۲۹ اسفند ۱۳۹۸) با انتشار پیامی در توئیتر افزود:‌ ایام دو هفته‌ای تعطیلات نوروز یک فرصت طلایی برای مردم ماست که با تصمیم خود و تشویق دیگران به #درخانه_بمانیم، به لطف الهی از این مرحله خاص خطرناک شیوع بیماری عبور کنیم. 

او در پایان سال نوی شمسی و نوروز باستانی را به هم‌میهنان کشورمان تبریک گفت.

دولت محافظه‌کار «بوریس جانسون» تاکنون از ترس پیامدهای منفی کرونا بر اوضاع اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور سیاست‌های نرمی را اتخاذ کرده که این موضوع انتقادهای زیادی را به همراه داشته است.

وزیر دارایی انگلیس سه‌شنبه گذشته (۲۷ اسفند ۱۳۹۸) از بسته اقتصادی دولت برای حمایت از شرکت‌های تجاری این کشور برای مهار خسارت‌های اقتصادی ناشی از کرونا خبر داد.

«ریشی سوناک» در کنفرانس خبری اعلام کرد که دولت ۳۳۰ میلیارد پوند اعتبار برای ارائه تسهیلات مالی تخصیص داده است. وزیر دارایی انگلیس وعده داد که دولت در روزهای آینده تدابیر بیشتری را برای حمایت مالی از مردم در نظر گرفته است.

با این حال کسب و کار بسیاری از شرکت‌های تجاری کساد شده و  ارزش سهام بورس‌های بین‌المللی متلاطم شده است.

ارزش پوند انگلیس دیروز (چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸) به پایین ترین حد در ۲۵ سال گذشته رسید و سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن ۵.۳ درصد ارزش خود را از دست داد.

کارشناسان اقتصادی در انگلیس معتقدند که بسامد ناشی از پاندمی ویروس کرونا بیشتر از انگیزه‌هایی است که دولت با ایجاد بسته‌های اقتصادی به دنبال آن است. آنها بر این باور هستند که اوضاع به حدی پیچیده است که بسته‌های حمایتی دولت قادر به جبران خسارت‌های اقتصادی ناشی از کرونا نخواهد بود.   

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا زمان مخابره این خبر تاکنون ۲۲۱ هزار و ۹۱۷ نفر به این ویروس مبتلا و ۸ هزار و ۹۹۹ نفر بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha