رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک کانوئینگ هم لغو شد

تهران- ایرنا- فدراسیون جهانی کانوئینگ پس از جلسه با کمیته بین المللی المپیک تمامی رقابت‌های خود را تا ماه پایان ماه مه (اواسط خردادماه) لغو کرد.

فدراسیون جهانی کانوئینگ  (ICF)، طی بیانیه‌ای این خبر را تایید کرد.

بر این اساس رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک اسلالوم و آبهای آرام که قرار بود در تایلند برگزار شود لغو شده است.

با توجه به اینکه مسابقات پیش روی آبهای آرام انتخابی المپیک توکیو محسوب می‌شود مسوولان فدراسیون جهانی کانوئینگ تصمیمات خود را برای این رقابت‌ها اعلام کردند.

متن خبر منتشر شده در تارنمای  فدراسیون جهانی کانوئینگ به شرح زیر است:

فدراسیون جهانی قایقرانی اعلام می‌کند به دلیل نگرانی موجود در رابطه با ویروس کرونا، تمامی رویدادهای زیر نظر ICF و رویدادهای بین المللی قایقرانی که قرار بود تا آخر ماه مه برگزار شوند، یا به تعویق خواهند افتاد و یا لغو خواهند شد.

مسابقات کسب سهمیه جهانی در کانو اسپرینت و پاراکانو که مقرر بود در دویسبورگ آلمان و در تاریخ یکم تا چهارم خرداد برگزار شود، در این تاریخ برگزار نخواهد شد. با این حال، عوامل برگزاری این مسابقات و ICF در حال بررسی احتمال برگزاری این رویداد در دهم تیرماه هستند. تصمیم اتخاذ شده در این رابطه دهم اردیبهشت‌ماه اعلام خواهد شد.

ICF از رنکینگ‌های جهانی برای تخصیص سهمیه‌ها برای کانو اسلالوم استفاده خواهد کرد.

در حال حاضر، ICF  در حال رایزنی با کمیته بین المللی المپیک IOC برای استفاده از نتایج بین‌المللی برای تخصیص سهمیه‌ های باقیمانده در رشته کانو اسپرینت به کشورها است.

اگر مسابقات دویسبورگ برگزار نشود، در صورت تأیید  IPC (کمیته بین المللی پارالمپیک) نتایج پاراکانو قهرمانی جهان ۲۰۱۹ برای تخصیص سهمیه نهایی استفاده خواهد شد.

کمیته بین المللی المپیک با قطعیت بیان کرده است که بازی‌های المپیک در زمان مقرر برگزار خواهد شد و ICF در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که تمامی سهمیه‌های موجود به مناسبترین و منصفانه‌ترین شکل ممکن انجام گیرد.

بیانیه نهایی ICF درباره مسابقات:

کانو اسپرینت و پارا کانو

مسابقات قهرمانی آسیا در رشتههای پاراکانو و کانو اسپرینت «به میزبانی تایلند در شهر پاتایا» لغو گردید.

کاپ جهانی ۲ کانو اسپرینت و قهرمانی جهان پاراکانو “به میزبانی آلمان در شهر دویسبورگ” با یک ماه تأخیر برگزار می شود که البته تصمیم نهایی در این زمینه در دهم اردیبهشت اعلام می شود.

قهرمانی جهان جوانان و زیر ۲۳ سال کانو اسپرینت که از ۲۶ لغایت ۳۰ تیرماه در برندنبورگ آلمان برگزار خواهد شد به قوت خود باقی است. با این حال شرایط مجددا در تاریخ ۱۵ اردیبهشت بررسی خواهد شد.

سوپر کاپ کانو اسپرینت که در مردادماه ۹۹ در اوکلاهومای آمریکا برگزار خواهد شد به قوت خود باقی است.

مسابقات قهرمانی جهان در ماده های غیر المپیکی کانو اسپرینت که در تاریخ ۲۳-۲۱ خردادماه در سگد مجارستان برگزار خواهد شد به قوت خود باقی است.

مسابقات قهرمانی جهان کانو اسپرینت پیشکسوتان که در مرداد ماه به میزبانی کشور اکراین برگزار خواهد شد، به قوت خود باقی است.

اسلالوم

تمامی مسابقات قاره ای از جمله مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی “تایلند در شهر پاتایا” لغو شد.

کانوپولو

مسابقات قهرمانی جهان که از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۳ شهریورماه به میزبانی کشور ایتالیا و در شهر رم برگزار خواهد شد همچنان به قوت خود باقی است اما شرایط در حال نظارت و بررسی میباشد.

کمیته برگزاری این مسابقات و ICF توافق کردند که تاریخ های مقرر شده برای مکاتبات این مسابقات از ۴ فروردین به ۲۵ فروردین‌ماه موکول گردد.

مذاکرات بعدی در رابطه با این رویداد درتاریخ ۲۲ فروردین خواهد بود.

دراگون بوت

مسابقات قهرمانی جهان که در تاریخ ۲۵-۲۲ آبان برگزار خواهد شد همچنان به قوت خود باقی است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha