سفرهای نوروزی از جاده فیروزکوه کاهش چشمگیری داشته است

تهران- ایرنا- فرمانده ویژه پلیس راه شرق استان تهران گفت: سفرهای نوروزی به سمت استان های شمالی از مسیر جاده‌های هراز و فیروزکوه نسبت به سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

سیاوش محبی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ترافیک در تمام محورهای شرق استان تهران؛ فیروزکوه، هراز، آزادراه حرم تا حرم و امام رضا (ع) عادی و روان است و گره ترافیکی مشاهده نمی‌شود.

وی ضمن قدردانی از توجه هموطنانی که به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به مسافرت نرفتند، خاطر نشان کرد: کاهش تردد در جاده‌های هراز و فیروزکوه نسبت به سال قبل مشهود است.

فرمانده ویژه پلیس راه شرق استان تهران گفت: در سه پایگاه عوارضی آزاد راه تهران- پردیس، دماوند وجاجرود تب سنجی و غربالگری توسط نیروهای هلال احمر در حال انجام است.

محبی عنوان کرد: به مسافران پس از غربالگری اجازه تردد درجاده‌های منتهی به استان‎های شمالی داده می شود.

فرمانده ویژه پلیس راه شرق استان تهران گفت: در صورت مشکوک بودن افراد به بیماری، از ورود آنها جلوگیری شده و برای ۱۴ روز به قرنطینه اعزام میشوند.

وی ادامه داد: رانندگان همکاری خوبی برای غربالگری کووید ۱۹ با عوامل امدادی  هلال احمر دارند و تاکنون مورد مشکوک گزارش نشده است.

فرمانده ویژه پلیس راه شرق استان تهران گفت: با توجه عادی بودن تردد، فردا جمعه اول فرودین سال ۹۹ هیچ محدودیت ترافیکی در جاده‌های منتهی به استان‌های  شمالی اعمال نخواهد شد.

محبی با اشاره به اهمیت رعایت قوانین توسط رانندگان تاکید کرد: ماموران پلیس راهور در جاده ها حضور دارند و خلوت بودن جاده‌ها دلیلی برای سرعت و سبقت غیر مجاز نیست.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۱۲۵ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۱۸ هزار و ۴۰۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۲۸۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۵ هزار و ۹۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha