نماینده شورای اروپا در امور برگزیت به کرونا مبتلا شد

لندن – ایرنا – مذاکره‌کننده ارشد «برگزیت» از سوی شورای اروپا روز پنجشنبه در توئیتی اعلام کرد به ویروس کرونا مبتلا شده است.

«میشل بارنیه» در توییتر نوشت؛ نتیجه آزمایش او درباره ابتلا به کرونا مثبت گزارش شده و به همراه سایر همکارانش طبق دستورالعمل‌های بهداشتی عمل خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که همراه سایر مبتلایان به کرونا و آنهایی که در قرنطینه هستند، از این بحران عبور خواهد کرد.

این خبر در حالی منتشر می شود که دومین دور مذاکرات انگلیس و اتحادیه اروپا درباره آینده‌ همکاری‌های دو طرف در دوره پسابرگزیت قرار بود از دیروز در لندن آغاز شود.

سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود؛ پیش‌نویس توافق تجارت آزاد و اسناد مربوط به بندهای حقوقی آن در آینده نزدیک طبق برنامه تبادل خواهد شد.

وی با بیان اینکه دو طرف به ادامه مذاکرات کاملا متعهد هستند افزود که انگلیس از طریق رایزنی با طرف اروپایی تلاش خواهد کرد تا راه جایگزینی را برای تداوم گفت وگوهای دو طرف از جمله برگزاری کنفرانس ویدیویی، پیدا کند.

این سخنگو با این حال تاکید کرد و یادآور شد که دوره انتقالی پسابرگزیت یعنی زمانی که پایبندی انگلیس به قوانین اتحادیه اروپا به طور کامل متوقف می‌شود، طبق توافق صورت گرفته در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۱۳۹۹) به پایان خواهد رسید. او یاداور شد که این تاریخ در قانون انگلیس درج شده است.

انگلیس ۳۱ ژانویه گذشته (۱۱ بهمن) رسما اتحادیه اروپا را پس از ۴۷ سال عضویت ترک کرد. 

این کشور تا آخر سال جاری میلادی و در چارچوب دوره موسوم به انتقالی تابع قوانین اتحادیه اروپاست. پس از آن تمام مناسبات چهار دهه گذشته میان دو طرف متوقف خواهد شد. دو طرف مایل هستند تا پیش از پایان این دوره درباره نحوه ادامه همکاری‌ با یکدیگر به توافق برسند.  

دور نخست مذاکرات پسا برگزیت دو هفته پیش آغاز شد اما بدون نتیجه ملموسی به پایان رسید. 

اسکای نیوز گزارش داد دومین دور مذاکرات قرار است هفته آینده پیگیری شود اما کسی به‌صورت حضوری در جلسات شرکت نخواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha