کلینیک درمانی بیماران کرونایی در منطقه ۵ تهران به بهره برداری رسید

تهران - ایرنا- یک کلینیک بیماری های حاد ریوی برای مقابله با کرونا توسط بخش خصوصی با کمک شهرداری منطقه ۵ تهران افتتاح شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی منطقه ۵ شهرداری تهران، کلینیک درمانی بیماری های حاد ریوی با حضور شهردار منطقه ۵ و تعدادی از مقامات شهرداری و نیز مسئولان کمپین نفس که  سازنده این کلینیک بود، برگزار شد.  

 زمین این درمانگاه از سوی شهرداری تهران تامین شده و در مجاورت بیمارستان ابن سینا در بلوار آیت الله کاشانی با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان در عرض شش روز توسط کمپین نفس راه اندازی شده است.  

بر اساس این گزارش، مراجعان در این درمانگاه مورد پایش بیماری های ریوی و کرونا قرار می گیرند و در صورتی که نیاز به بستری داشته باشند به بیمارستان ابن سینا منتقل خواهند شد.

«فریدون حیدری»، شهردار منطقه ۵ در آیین بهره برداری از این درمانگاه، اظهار داشت: تمام ظرفیت شهرداری تهران در خدمت مقابله با کرونا است.

وی با تقدیر از بخش خصوصی که در ساخت این درمانگاه نقش مهمی داشت، گفت: این موفقیت نشان می دهد اگر برخی محدودیت های اداری وجود نداشته باشد می توان با سرعت و هماهنگی بیشتری فعالیت کرد.

حیدری تاکید کرد که شهرداران مناطق و نواحی که وظیفه خدمت رسانی به مردم را دارند تمام تلاش خود را معطوف به این کرده اند که بحران کرونا کنترل شود.

شهردار منطقه ۵، در بخش دیگری از سخنان خود به کمپین هم نفس و فعالیت بخش خصوصی در ساخت این درمانگاه اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی توان و ظرفیت بالایی برای فعالیت در این زمینه دارد و ما تمام تلاش خود را می کنیم تا آنها بتوانند از این ظرفیت برای مقابله با کرونا استفاده کنند.  

«زینب نصیری» مدیر کل سلامت شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: تمام توان شهرداری به عنوان بزرگترین خدمات دهنده در شهر تهران بر این است که شهروندان کمتر در شهر تردد کنند و در خانه بمانند تا زنجیره انتقال بیماری قطع شود و بتوانیم از این بحران عبور کنیم.  

وی افزود: تمام بخش های شهرداری هم اکنون در حال تلاش و فعالیت برای  تحقق این هدف است که همانا از سوی ستاد مقابله با کرونا برنامه ریزی و ابلاغ شده است.  

نصیری افزود: مردم باید بدانند که ماندن در خانه انتخابی است که برای زندگی و مقابله با مرگ است و اگر ما می خواهیم کرونا را شکست دهیم رمز آن ماندن در خانه و قطع زنجیره های انتقال است و باید برای رسیدن به این هدف باید هم افزایی کنیم.

«پدرام سلطانی» مدیر کمپین هم نفس نیز با تاکید بر ظرفیت بالای بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی در ایران می تواند مانند بخش خصوصی کشورهای پیشرفته فعال و منشاء خدمات باشد.

وی با بیان اینکه این مرکز درمانی طی شش روز ساخته و به بهره برداری رسید، عنوان کرد: اما برخی محدودیت ها و موانع و تنگ نظری ها مانع تحرک بخش خصوصی است که امیدوارم روزی این محدودیت ها و موانع برطرف شود.  

«آرش انیسیان» رییس بیمارستان ابن سینا که این درمانگاه در مجاورت آن ساخته شده است هم در این مراسم با تشکر از مساعدت شهرداری تهران  و کمک بخش خصوصی برای ساخت این درمانگاه گفت: این درمانگاه می تواند روزانه به ۳۰۰ مراجعه کننده خدمات درمانی ارائه دهد و در صورتی که بیماری نیاز به بستری داشته باشد به بیمارستان ابن سینا منتقل خواهند شد.

بر اساس آخرین آمار تاکنون ۱۸ هزار و ۴۰۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۲۸۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۵ هزار و ۹۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha