تعطیلی جاذبه‌های تاریخی همدان تا اطلاع ثانوی

همدان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: تمامی موزه‌ها و جاذبه‌های تاریخی این استان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

علی مالمیر روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تصمیم بر اساس مصوبه ستاد مقابله با ویروس کرونا اتخاذ شده است.

وی اضافه کرد: همچنین براساس دستور مسوولان ارشد استان و با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت افراد از پذیرش مسافران نوروزی در این استان معذوریم و هیج یک از دستگاه ها نباید نسبت به پذیرش میهمان شخصی و حتی اداری در میهمانسراها اقدام کنند.

مالمیر با تاکید بر نظارت همه جانبه بر ممانعت از فعالیت منازل استیجاری و خانه مسافرها خاطرنشان کرد: به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا پذیرش مسافر توسط خانه مسافرها ممنوع بوده و در صورت وصول گزارش و یا مشاهده این موضوع توسط گشت‌های مشترک اداره اماکن، این اداره کل علاوه بر پلمب واحد، برای متصدی مربوطه پرونده قضایی تشکیل می دهد.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان تست کرونای ۱۵۵ نفر در این استان مثبت شده‌است.

رشید حیدری مقدم اضافه کرد: ۷۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان مربوط به جامعه شهری و ۳۰ درصد آن مربوط به ساکنان در روستاهای همدان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: از ۱۵۵ فرد مبتلا به ویروس کرونا در این استان پس از اقدام های درمانی صورت گرفته ۹۶ تن ترخیص شده و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

حیدری مقدم با بیان اینکه ۴۳ بیمار هم اینک در بیمارستان بستری هستند بیان کرد: افراد بالای ۷۰ سال درصد بالایی از مبتلایان به ویروس کرونا را در همدان تشکیل می دهند همچنین ۴۸ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا زن و ۵۲ درصد مرد هستند.

بر اساس جدیدترین اطلاعات ارائه شده از سوی علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، تاکنون ۱۸ هزار و ۴۰۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار و ۲۸۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و پنج هزار و ۹۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha