تعداد مبتلایان کرونا در گلستان به ۳۶۰ نفر رسید

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به ثابت‌ماندن تعداد جان‌باختگان کرونا در این استان از روز گذشته تاکنون گفت: آمار مبتلایان قطعی این بیماری در گلستان به ۳۶۰ نفر رسید.

عبدالرضا فاضل روز پنجشنبه اظهار داشت: از زمان شیوع این بیماری تاکنون ۳ هزار و ۵۹۰ نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گلستان بستری شدند که از این تعداد تاکنون ۹۲ نفر جز فوت شدند، ۷۸۶ نفر همچنان با ظن ابتلا به این بیماری بستری هستند و بقیه مرخص شدند.

وی افزود: همچنین تاکنون پاسخ ۹۴۵ آزمایش ارسالی بیماران مشکوک به کرونای گلستان دریافت شد که در نتیجه آن جواب ۵۸۵ تست نیز منفی اعلام شد.

 وی با اشاره به شلوغی برخی خیابان های استان در آستانه سال نو برای خرید نوروزی از مردم خواست تا زمان مهار کامل کرونا از حضور غیرضروری در معابر، خیابان و بازار خودداری کنند.

براساس آخرین آمار اعلام شده بیشترین بیماران بستری در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان هستند و شهرهای گرگان، کردکوی و علی‌آباد کتول بیشترین شیوع و گسترش این بیماری را دارند.

۷ نقاهت‌خانه برای گذراندن دوران پس از درمان بیماران بهبود یافته کرونا در گلستان تجهیز و مورد استفاده قرار می گیرد.

ممنوعیت ورود به گلستان، تعطیلی واحدهای اقامتی برای نوروز و ممنوعیت وارد شدن به تفرجگاهها و بوستان‌های عمومی از جمله دیگر تمهیدات برای پیشگیری از شیوع کرونا در این استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha