استاندار قم: تعطیلی حرم مطهر تصمیم سختی بود

قم-ایرنا- استاندار قم با اشاره به تعطیلی اماکن مذهبی برای جلوگیری از سرایت بیشتر ویروس کرونا، گفت: تعطیلی حرم مطهر و مسجد جمکران تصمیم سختی برای مدیریت استان بود.

بهرام سرمست در گفت و گویی بیان کرد: برای اعلام تعطیلی اماکن مقدس، بین دل و عقل، عقل را مبنا قرار دادیم و اقتضای شرایط بر تعطیلی این دو مکان مقدس حکم می کرد.

وی یاد آور شد: این تصمیم بر اساس ضرورت و اولویت اصلی استان در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ جان مردم گرفته شده و امیدواریم شرمنده حضرت معصومه(س) نباشیم و وجود نورانی ایشان همه را ببخشند.

وی افزود: ما از زمان کودکی همیشه در آرزوی مشرف شدن به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) بوده ایم.

استاندار قم تعطیلی حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: آئین‌نامه و بخشنامه‌ها موجب سلب علاقه و عاطفه ما از اهل بیت(ع) نمی‌شود.

سرمست اضافه کرد: محبت و عشق اهل بیت(ع) در رگ، پوست و استخوان ما عجین شده و با هیچ مساله ای کنار نمی رود.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تا بعدازظهر روز گذشته ۲۸ اسفندماه  ۱۷ هزار و ۳۶۱ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و یک هزار و ۱۳۵ تن به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۵ هزار و ۷۱۰ تن نیز بهبود یافته بودند.

در استان قم نیز تا روز ۲۸ اسفندماه تعداد افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده و ثابت شده است، به یک هزار و ۷۴ تن رسیده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی منتشر شده در دو هفته پیش، دست کم ۳۰ نفر در قم بر اثر ابتلای به بیماری کووید ۱۹ جان باخته اند.

مسوولان استان همچنین از موج دوم شیوع کرونا در قم در فروردین ماه بیمناک هستند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha