اتاق بازرگانی چهارمحال وبختیاری ۶ میلیارد ریال اقلام بهداشتی اهدا کرد

شهرکرد- ایرنا- اتاق بازرگانی استان چهارمحال و بختیاری به منظور کمک به تامین تجهیزات بهداشتی و درمانی روز پنجشنبه ۶ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی و اقلام بهداشتی را برای کمک به بیمارستان‌های استان اهدا کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی چهارمحال و بختیاری، با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: در راستای حمایت از مدافعان سلامت استان این اقلام تهیه شده است.

آیت‌الله احمدی روز پنجشنبه در آیین تحویل این اقلام به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: این اقلام شامل ۱۵ قلم بهداشتی و تجهیزات پزشکی از جمله سرپوش، دستکش جراحی، عینک، دستگاه الکتروشک، ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی)، دستگاه احیا، مانیتور و پایه مانیتور بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با اختصاص این اقلام، تجهیزات بیمارستانی استان تا ۲ هفته آینده تامین خواهد شد.

مجید شیرانی افزود: با انجام آزمایشات تخصصی و تکمیلی در آزمایشگاه استان، روند پاسخگویی به آزمایشات بیماران مشکوک به ویروس کرونا تسریع می‌شود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی، خدمات در مانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری، از ابتدای شیوع کرونا در این استان تا روز چهارشنبه بیست و هشتم اسفندماه ۵۸ بیمار مبتلا به این ویروس شناسایی شده است که از این تعداد ۹ نفر خود را از دست داده، ۳۸ نفر بهبود یافته‌اند و مابقی بیماران در مراکز درمانی این استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha