تعداد مبتلایان کرونا در استان سمنان به مرز ۶۰۰ نفر نزدیک شد

سمنان- ایرنا- علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: از ظهر دیروز یکهزار و ۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۸ هزار و ۴۰۷ نفر نفر رسید، این تعداد در استان سمنان با ۱۶ نفر مبتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۹۳ نفر افزایش یافت.

علیرضا رییسی روز گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان را ۵۷۷ نفر عنوان کرده بود و با مثبت بودن نتیجه آزمایش کرونای ۱۶ نفر در شبانه روز گذشته، تعداد مبتلایان به ۵۹۳ نفر رسیده است.

تا به حال در کشور  یکهزار و ۲۸۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت  و ۵ هزار و ۹۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته در استان سمنان هر چند نسبت به روزهای پیشین کمتر بود اما نشان می دهد مردم هنوز قرنطینه و پویش «در خانه بمانیم» را به صورت جدی دنبال نکرده اند و گزارش میدانی خبرنگاران ایرنا حاکیست تردد شهروندان در سطح شهر سمنان طی روزهای اخیر کاهش چشمگیری نداشته است.

نوید دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اخیرا ضمن هشدار نسبت به موج سوم شیوع ویروس کرونا در هفته های اول و دوم نوروز ۹۹ از هم استانی ها خواسته بود در خانه بمانند، دید و بازدید عید را تعطیل کرده و به مسافرت نروند.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ابتدای هفته گذشته آمار دقیق تعداد مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های کرونا را اطلاع رسانی نمی کنند، شنبه ۱۷ اسفند از سوی این ۲ دانشگاه عنوان شد که از وزارت بهداشت دستور گرفته‌اند تا هیچ گونه اطلاع رسانی در مورد آمارها نداشته باشند.

طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، استان سمنان در شاخص نسبتِ مبتلایان به کل جمعیت، پس از استان قم، در رتبه دوم کشور قرار دارد.

ضدعفونی کردن شهرهای استان سمنان و حتی تعدادی از روستاها توسط نیروهای شهرداری، سپاه و گروه های مردمی هم چنین کنترل ورود و خروج با شهرها با تب سنجی و غربالگری از برنامه های مهمی است که این روزها شهروندان شاهد اجرای آن در مبارزه با کرونا هستند.

مدارس و دانشگاه های این استان نیز به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان سال جاری تعطیل شده است.شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها